Īrijā atbrīvots arestētais kuģis ar Latvijas karogu 1

Rīga, 14.jūn., LETA. Īrijā arestētā Latvijas karoga kuģa «Fortuna 1» īpašnieki nomaksājuši daļu parādu kuģa apkalpei un kuģis ir atbrīvots, ziņo BBC.

Kā agrāk ziņots, kuģa īpašnieki SIA «Spaider» algas 11 cilvēku apkalpei nebija maksājuši septiņus mēnešus, savukārt arestā Grīnoras ostā Īrijā «Fortuna 1» atradās kopš aprīļa sākuma, kad Īrijas Ostas valsts kontrole atklāja vairākas neatbilstības starptautiskajām kuģošanas drošības prasībām.

Pēc daļas nenomaksātās algas saņemšanas, apkalpe atļāvusi izkraut kuģa kravu, tomēr Starptautiskajai Transporta strādnieku federācijai saglabātas tiesības atjaunot kuģa arestu, ja strādniekiem netiks nomaksāta atlikusī darba algas daļa.

Kā paziņojis federācijas pārstāvis Kens Flemings, apkalpei izmaksātas algas 90 000 eiro jeb 63 180 latu apmērā.

Tomēr Grīnoras ostu «Fortuna 1» varēs pamest tikai pēc kuģošanas atļaujas saņemšanas.

Kā ziņots, klasifikācijas sabiedrība «Russian Maritime Register of Shipping» tehnisko neatbilstību dēļ anulējusi kuģa konvenciālos dokumentus. Tāpat divas kuģu menedžmenta kompānijas atteikušās no sadarbības ar SIA «Spaider», jo īpašnieks nepilda norunas un līguma nosacījumus, līdz ar to nav sertificētas kompānijas, kas būtu gatava uzņemties pildīt ISM kodeksa prasības attiecībā uz «Fortuna 1».

«Kuģa īpašnieks regulāri nepilda starptautisko konvenciju prasības attiecībā uz kuģošanas drošību, kā dēļ kuģis pēdējo 11 mēnešu laikā jau otro reizi tiek aizturēts ostas valsts kontroles inspekciju laikā,» iepriekš sacīja LJA Kuģošanas drošības inspekcijas vadītājs Arturs Ošs.

Kravas kuģis «Fortuna 1» aprīlī pietauvojās Grīnoras ostā ar 1700 tonnām dzelzs stieņu, kas bija paredzēti kādai Īrijas kompānijai, taču kuģa apkalpe atteicās to izkraut, protestējot pret četrus mēnešus neizmaksātajām algām.

Kā ziņots, Flemings 20.aprīlī Latvijas vēstniecību Īrijā informējis, ka vienošanās par algu izmaksu Īrijā streikojošajiem Latvijas kuģa strādniekiem panākta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Malaci Latviesi, zin , grib un panaak to ko veelas pat Irija. Bet ja taada situaacija butu Latvija, diezvai kads izmaksatu naudu par 4 menesiem atpakal.Butu atrunas utt, kaa jau Latvijaa

pirms 14 gadiem, 2007.06.14 16:52

Citas ziņas