Izstāžu zāli atklāj Šauļu mākslinieki

Pēc remonta durvis vērusi Jelgavas muzeja izremontētā Izstāžu zāle. Pirmā ekspozīcija tajā ir Šauļu mākslinieku darbu izstāde.

Muzeja direktores vietniece Marija Kaupere atklāšanas sarīkojumā pagājušās nedēļas nogalē apsveica visus ar to, ka pāris mēnešos šī ir jau trešā izstāde, kurā sadarbojas abu sadraudzības pilsētu radošie spēki.

Kā «Ziņas» jau rakstīja, aprīlī Šauļu pusē «Aušras» muzeja H.Frenkela villā atklāja Jelgavas mākslinieku darbu izstādi, bet pagājušomēnes Šauļu galerijā bija apskatāms mūsu un lietuviešu autoru veikums. Šauļu mākslas ekspozīcijā, kas pagājušajā nedēļas nogalē vēra durvis Jelgavas muzejā, ir virkne darbu no pēdējās ekspozīcijas: glezniecība, grafika, tēlniecība, keramika, arī pa kādam neparastā jauktā tehnikā veidotam darbam.

Daudzveidīgi un spēcīgi - atzina vairāki izstādes atklāšanā sastaptie Jelgavas mākslinieki. Šādu pirmo kopiespaidu tūlīt pēc ieiešanas Izstāžu zālē atzīst arī Guntis Švītiņš, piebilstot: še daudzviet satopamo ekspresivitāti, salīdzinot ar mums ierasto latvisko atturību, gluži vai gribētos dēvēt ar dienvidniecisku.

Savukārt Georgs Svikulis uzsvēra, ka, viņaprāt, lietuvisko kolorītu un līdz ar to izstādes būtību vispilnīgāk pauž ekspozīcijas centrā izvietotie Arvīda Kurtinaiša darinājumi: akadēmiski skolota tēlnieka redzējums te pausts līdzekļiem, kas atgādina par lietuviešu slaveno tautas mākslas nozari - spēcīgajām koktēlniecības tradīcijām.

Izstādē piedalās 37 Šauļu mākslinieku organizācijas biedri. Daļa viņu kopā ar savu vadītāju Arūnu Vasiļausku sestdien bija ieradušies Jelgavā uz atklāšanas sarīkojumu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas