Jelgavniekiem «Ronīšos» nepaveicās

Jauno satiksmes dalībnieku finālsacensībās, kas aizvadītās nedēļas nogalē risinājās Rīgas Tehniskās universitātes sporta un atpūtas bāzē «Ronīši» Kurzemes jūrmalā, 32 komandu konkurencē Jelgavas 3.pamatskolas un rajona komandas ieņēma vietas otrajā un trešajā desmitā.

Tiesības piedalīties finālsacensībās Jelgavas 3.pamatskolas un rajona komandas izcīnīja maija sākumā notikušajās atlases sacensībās, kas tradicionāli norisinājās Kalnciema vidusskolā. Lai tiktu uz finālu, 10 līdz 12 gadus veciem skolēniem bija nepieciešams parādīt labas zināšanas ceļu satiksmes un drošības noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanas prasmē, spējā koncentrēties un mākā izbraukt sarežģītus posmus ar velosipēdu.

Līdzīgās sacensībās visā Latvijā piedalījās vairāk nekā 2000 jauniešu, no kuriem 200 varēja startēt pagājušajās nedēļā notikušajā finālā. Tajās tika noskaidroti astoņi jauno satiksmes dalībnieku foruma uzvarētāji, no kuriem četri sacentīsies par iespēju septembrī pārstāvēs Latviju Eiropas sacensībās Madridē.

Tiesības mēroties prasmēm par došanos uz Madridi izcīnījuši: Deinis Lagzdiņš, Rihards Frīdenbergs, Matīss Cinovskis no Liepājas rajona un Kristaps Feldmanis no Balvu rajona, kā arī četras meitenes - Inta Miglāne (no Bauskas rajona), Linda Gundega Rungovska, Arnita Lējēja (no Liepājas rajona) un Katrīna Labzova (no Madonas rajona). Jelgavas 3.pamatskolas komanda 32 konkurencē palika 17.vietā, bet rajona komanda 28.vietā.

Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notika jau 14.reizi.