Kalvītis: Runāt par ministru nomaiņu ir pāragri

Rīga, 20.jūn. Ir pagājuši tikai trīs mēneši pēc ministriju rīcību plānu apstiprināšanas, līdz ar to vēl nevar vērtēt ministru sekmes un runāt par izmaiņām valdībā ir pāragri, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» uzsvēra Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

«Tas ir tikai normāli, ka sabiedrība vērtē ministrus un izsaka viedokli,» sacīja premjers, norādot, ka runas par ministru nomaiņu patlaban nav aktuālas. Iespējams, «ārpus valdības kāds plāno izmaiņas», bet Kalvītis kā valdības vadītājs tādas neplānojot.

Kā akcentēja Kalvītis, viņam esot liela pieredze ministru maiņā - šīs valdības laikā nomainīts viens ministrs, bet pagājušajā valdībā - deviņi.

Ikvienam ministram esot neizdarītie darbi, taču visas problēmas varot novērst.

Komentējot runas par ekonomikas ministra Jurija Stroda (TB/LNNK), labklājības ministres Dagnijas Staķes (ZZS) un izglītības un zinātnes ministres Baibas Rivžas (ZZS) iespējamo nomaiņu, Kalvītis noraidīja šiem ministriem publiskajā telpā veltītos pārmetumus.

Strodam pārmests svešvalodu zināšanu trūkums. Taču, pēc Kalvīša teiktā, Strods šo problēmu risina, apmeklējot mācības. Turklāt šo problēmu varētu kompensēt, lielu vērību pievēršot ministrijas administratīvajam darbam.

Savukārt Staķei pārmesta Alsungas traģēdija. Kā norāda premjers, tas bija nelaimes gadījums un sociālo aprūpes centru sistēmas trūkumi ir vairāk valsts problēma. Staķe esot ļoti pieredzējusi ministre un pret viņas darbu Kalvītim iebildumu neesot.

Kalvītis arī noraidīja bažas par Rivžas darbību izglītības un zinātnes ministres amatā, skaidrojot, ka viņas galvenais uzdevums ir Eiropas Savienības naudas piesaiste nozarei, kas plānota šā gada rudenī un nākamā gada sākumā. Ja šajā jomā būs problēmas, tad tiks lemts par viņas atbilstību amatam, bet patlaban par to runāt esot pāragri.

Premjers arī uzsvēra, ka jautājums par ministru kompetenci ir svarīgs katrai koalīcijas partijai. Ja kādam ministram darbs nesekmējas, tieši viņu virzījusī partija ir visvairāk ieinteresēta nomaiņā.

Kā uzsvēra Kalvītis, piemēram, Tautas partija rūpīgi vērtējot savu ministru darbību.

Pievieno komentāru

Citas ziņas