Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katafalkā atrod 100 gramus narkotiku

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki šonedēļ, pārbaudot no Lietuvas Latvijā iebraukušu "Chrysler Voyager" markas automašīnu, kas ikdienā tikusi izmantota kā katafalks, atraduši aptuveni 100 gramus amfetamīnu saturošas vielas, informēja VID Komunikācijas nodaļā.

VID norāda, ka pirmdien, 26.janvārī, Meitenes robežkontroles punktā VID apturējis iepriekšminēto auto, kurā aiz tumši tonētiem stikliem atradušies četri no 20 līdz 34 gadus veci vīrieši, no kuriem viens bijis Lietuvas, bet pārējie - Latvijas pilsoņi.Pārbaudot automašīnas salonu, VID darbinieki pamanījuši, ka tajā atrodas vairākas melnas sveces ar baltiem krustiem. Sveču atrašanos automašīnā izskaidrojis viens no pasažieriem - izrādījies, ka "automašīna ikdienā tiek izmantota kā katafalks cilvēku mirstīgo atlieku pārvadāšanai", norāda VID.|Turpinot pārbaudi, viena pasažiera sporta somā VID darbinieki atraduši astoņas piecu mililitru tilpuma medikamenta "Diazepeks" ampulas kopā ar piecām vienreizējās lietošanas šļircēm.VID akcentē, ka šī medikamenta sastāvā esošais diazepāms ir ietverts Labklājības ministrijas uzraudzībā esošo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstā un tā pārvadāšanai ir nepieciešami izcelsmes un pārvadāšanas pavaddokumenti, kurus somas īpašnieks VID nav varējis uzrādīt.Turpinot pārbaudi, zem automašīnas labās puses priekšējā sēdekļa VID darbinieki atraduši cigarillu skārda kārbu ar 15 nelieliem polietilēna maisiņiem, kuros bijusi balta pulverveida viela un īss kokteiļa salmiņš.Pēc šī atraduma VID darbinieki izlēmuši veikt automašīnas padziļināto muitas kontroli, pieaicinot kinologus. Padziļinātās kontroles veikšanai automašīna tika nogādāta Rīgas brīvostas teritorijā.Padziļinātās muitas kontroles laikā dienesta suns Annija uzrādījis narkotisko vielu klātbūtni automašīnas aizmugurējā sēdeklī, informē VID.VID darbinieki starp automašīnas aizmugurējā sēdekļa atzveltni un pašu sēdekli atraduši paslēptu polietilēna maisu, kurā bija deviņi iepakojumi ar tādu pašu baltu pulverveida vielu, kādu iepriekš atklātajā cigarillu kārbā. Veicot primāro ekspertīzi, noskaidrots, ka šī viela satur psihotropo vielu - amfetamīnu. Kopā VID darbinieki izņēmuši aptuveni 100 gramus amfetamīnu saturošas vielas.VID sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta 2.daļas un 253.1 panta 2.daļas - par psihotropo vielu kontrabandu, kā arī neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Krimināllikumā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzētais sods ir brīvības atņemšana no pieciem līdz 12 gadiem.VID informē, ka visi četri vīrieši, kas katafalkā braukuši, aizturēti un šobrīd atrodas Īslaicīgās aizturēšanas vietā. Jelgavas tiesa aizturētajām personām kā drošības līdzekli nolēma piemērot apcietinājumu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas