Laukakmeņi Pavasara ielā traucē gājējiem 2

Otrdien pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» ieplānojusi pieņemt ekspluatācijā atjaunoto Pavasara ielas segumu.

Tur pēc ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenošanas vēsturiskā bruģa vietā uzklāts asfalts, bet gar malām, kā noteica Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI), - laukakmeņi. Tiesa, darbi veikti bez projekta, firma izlīdzējusies ar Domes Būvvaldē saskaņotām skicēm.

Taču patlaban, kad SIA «Kulk» ielu noasfaltējusi, atklājušās vairākas būtiskas nepilnības. Iedzīvotāji satraukti ziņo, ka laukakmeņi (nevis skaldītais vēsturiskais bruģis) gar asfalta malām ielikti arī krustojumos vairāku metru garumā, kur sākas citas ielas. Izveidojusies situācija, ka jelgavniekiem, šķērsojot krustojumu, nākas pārkāpt apaļajam un šķautņainajam laukakmeņu slānim, pāriet asfaltu, tad atkal pār bruģi, līdz beidzot var tikt uz līdzena celiņa. Sevišķas neērtības sagādā jaundzimušo māmiņām, jo ar bērnu ratiņiem grūti pārbraukt.

«Patiesībā jau tehnisko projektu vajadzēja, taču, tā kā ielas segums tika atjaunots, nevis no jauna izbūvēts, varēja iztikt ar skicēm,» saka SIA «Kulk» ražošanas direktors Artūrs Ošenieks. Atbilstoši Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas prasībām, gar ielas malām 50 - 75 centimetru platumā ieklāti laukakmeņi. A.Ošenieks atzīst, ka par ielu atbildīgā firma SIA «YIT» diemžēl nevarēja nosargāt vēsturisko skaldīto bruģi, tādēļ izvēlēti parasti apaļie akmeņi. Taču pat šo laukakmeņu nepietika, un daļā ielas malu likti iepirkti un mūsdienās skaldīti kantaini mazāka izmēra akmeņi.

«Tie no iepriekšējā ceļa vairs neko neatgādina,» sašutis Pavasara ielā sastaptais Jāzeps Šimkevics.Akmeņu izciļņi, kas vietām traucē gājējiem, pēc kāda laika vēl sēdīsies, teic A.Ošenieks. Pēc viņa teiktā, iepriekš kopā ar «Pilsētsaimniecību» un Būvvaldi nav spriests, vai akmeņi krustojumos neradīs pārvietošanās grūtības gājējiem.

«Tas bruģis tur visā ielā ir lieks,» skarbus vārdus VKPAI noteikumam velta projekta galvenais uzraugs Gvido Gudelis. Patlaban ieklātajam asfaltam nav pielikts bortakmens, un gar abām malām to «satur» tikai akmeņi.

Viņš piebilda, ka Pavasara ielā nebūs problēmu ar lietus ūdeņu aizplūšanu, jo daļa iesūksies smiltīs zem bruģa, bet lielākoties virsūdeņi pa veidoto ielas kritumu plūdīs uz gūlijām ceļa malās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Eds

uzzinjai - sia "gami" straadaaja yit pakljautiibaa kaa noliigts uznjeemums. par projektu atbildiiga paliek yit.

pirms 14 gadiem, 2007.06.03 23:24

Rupucis

"...atbildīgā firma SIA «YIT» diemžēl nevarēja nosargāt vēsturisko skaldīto bruģi..."

hmm, reiz jau bij raksts, kurā gan stāvēja rakstīts, ka "bruģi demontējis SIA «GAMI» un pēc tam tas tiks izmantots, lai pilveidotu Skolas un Vārpu ielas bruģa segumu. Minētajai firmai ar pieņemšanas un nodošanas aktu uzticēta arī noņemtā bruģa – 2000 kvadrātmetru – glabāšana. Aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktora vietnieks realizācijas jautājumos Jānis Lange paskaidroja, ja tā trūks, objekts netiks pieņemts.....atklājās, ka vēsturisko vērtību var iegādāties ikviens interesents. Turklāt to iztirgo nevis SIA «GAMI» (nav gan informācijas, ka arī šī firma nenodarbojas ar kaut ko līdzīgu), bet cits projekta apakšuzņēmums – SIA «Kalnozols». "

Un šis ar izkalusās interesanti: "Akmeņu izciļņi, kas vietām traucē gājējiem, pēc kāda laika vēl sēdīsies, teic A.Ošenieks. Pēc viņa teiktā, iepriekš kopā ar «Pilsētsaimniecību» un Būvvaldi nav spriests, vai akmeņi krustojumos neradīs pārvietošanās grūtības gājējiem" - kā nav spriests? kā var vispār nebūt spriests? vai tad nepastāv nekādi normatīvi par vides pieejamību?? jo, tur kur ar grūtībām pāri tiek mātes ar bērnu ratiņiem, invalīds ratiņkrēslā netiek vispār!

Tik lielā pilsētā, kā Jelgava joprojām netiek nekas darīts, lai darītu vidi pieejamu invalīdiem!

pirms 14 gadiem, 2007.06.03 11:35

Citas ziņas