Malta skubina ES dalībvalstis uzņemt vairāk nelegālo imigrantu

Luksemburga, 13.jūn., LETA--REUTERS. Otrdien Luksemburgā sākās Eiropas Savienības iekšlietu ministru nelegālās imigrācijas problēmām veltītā sanāksme, pirms kuras Maltas delegācija jau paspējusi nodēvēt šī brīža situāciju ar nelegālo imigrantu ieceļošanu Vidusjūras reģionā par «pilnīgu haosu».

Tikšanās seko neilgi pēc tam, kad 27 imigranti dreifēja pa Vidusjūru, pieķērušies pie zvejnieku tīkliem, kamēr Maltas un Lībijas pārstāvji strīdējās par to, kam vajadzētu šos imigrantus uzņemt. Beigu beigās kuģa avāriju piedzīvojušie imigranti tika uzņemti uz kāda Itālijas kuģa.

«Pašreizējā situācija ir pilnīgs haoss,» ierodoties konferencē, norādīja Maltas iekšlietu ministrs Tonio Borgs.

Nelegālie imigranti kuģo uz Eiropas Savienību no divām Lībijas ostām, norādīja ministrs un piebilda, ka pēc ļoti konservatīviem aprēķiniem ik gadu uz Eiropas sliekšņa - Vidusjūrā dzīvību zaudē 600 imigrantu.

Nelielā Vidusjūras salu valsts Malta nespēj tikt galā ar milzīgo nelegālo imigrantu pieplūdumu un aicina, lai katra dalībvalsts no kopumā ES ieceļojošo imigrantu skaita uzņemtu tādu daļu, kas būtu proporcionāli atbilstošs pašas iedzīvotāju skaitam, norādīja ministrs.

Sanāksmes gaitā diez vai izdosies panākt šādu vienošanos, jo ES valstis nevēlas uzņemties atbildību par citās valstīs ieceļojušiem bēgļiem un nelegālajiem imigrantiem, norāda diplomāti.

Potenciāliem nelegālajiem imigrantiem tas būšot slikts signāls, ja ES sacītu - jūs varat nākt, mēs jūs izglābsim un izdalīsim savā starpā, par Maltas ierosinājumu sacīja ES tieslietu un iekšlietu komisārs Franko Fratīni.

Pievieno komentāru

Citas ziņas