Noslēdzies N.Bumbieres fonda rīkotais konkurss 1

Karsta vasaras saule, Lielupes krasts un jauka izdevība parādīt mācību gada laikā apgūto - tā dažos vārdos var raksturot atmosfēru, kāda valdīja sestdien Pasta salā notikušajā pirmajā Noras Bumbieres fonda rīkotajā jauno solistu konkursā, kurā piedalījās 27 dziedātāji vecumā no 4 - 14 gadiem.

«Pateicoties šim konkursam, mēs vispār uzzinājām, ka ir sācis darboties tāds N.Bumbieres fonds, kas atbalsta bērnu dziedāšanu,» «Ziņām» sacīja Rožu ģimene, kas kopā ar visām ģimenes atvasītēm bija ieradusies uz šo sarīkojumu.

Pozitīvi kokursa ideju vērtēja arī grupas «Prāta vētra» ģitārists Jānis Jubalts, kurš uz Pasta salu bija atnācis kopā ar meitu Helēnu Paulu. Karstums gan tuvojās trīsdesmit grādiem, taču saules nogurdinātos nemanīja. Reizēm gan pagrūti bija pierunāt vienu otru jauno solistu konkursa dēļ pārtraukt peldēšanos.

Atzinības raksti ar smaidošu Noras Bumbieres foto un rotaļlietas tika visiem konkursa dalībniekiem - tas nekas, ka lielajā uztraukumā dziesmas pēdējais pantiņš tika nodziedāts kā pirmais vai arī kāda nots aizgāja neprecīzāk - galvenais, ka bija drosme ņemt rokā mikrofonu.

No skatītajiem atzinības diplomus saņēma skolotāju pāris Regīna un Valdis Lagzdiņi. Viņiem, kā atzīmēja konkursa organizatore, N.Bumbieres māsa Māra Jasa, ir nopelni gan viņas pašas, gan arī māsas skološanā. Pēc žūrijas vērtējuma jaunākajā grupā (vecumā no četriem līdz pieciem gadiem) uzvarēja Enija Ķirse, bet vidējā grupā (vecumā no sešiem līdz astoņiem gadiem) - Eliāna Veinberga. Abas dzied Jelgavas Bērnu un jauniešu mūzikas klubā «Spārni» pie skolotājas Ingūnas Cines.

Vecākajā grupā par labāko tika atzīta tukumniece Viktorija Ledaka, kas dzied baznīcas korī un mācās pie skolotājas Ilzes Pelces.

Kā «Ziņām» pastāstīja būvfirmas «Slokas celtnieks» vadītājs Ēriks Piļka, uzņēmums sadarbībā ar N.Bumbieres fondu Pasta salā iecerējis izveidot nelielu brīvdabas estrādi. Fonds arī vāc līdzeķlus slavenās dziedātājas pieminekļa atjaunošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas