Noslēgusies metodisko materiālu skate

7. jūnijā Jelgavas rajona izglītības pārvaldē norisinājās metodisko materiālu darbu skate pirmsskolas izglītības iestādēm (PII). Konkursā piedalījās 7 darbi, tajā skaitā seši no Ozolnieku novada, bet viens no Elejas pagasta.

Šī gada metodisko materiālu skatē audzinātājām bija uzdevums izstrādāt jaunus dažādu veidu metodiskos un praktiskos materiālus, kas veicinātu runas attīstību bērniem jaunākajā pirmsskolas vecumā. Skatē piedalījās Teteles PII «Saulīte» ar spēli «Burvju pārvērtības», Cenu pagasta PII «Bitīte» ar darbu «Veļas diena», kā arī Elejas PII «Kamenīte», prezentējot darbu «Ezīša ceļojums».

Savukārt Ozolnieku pagasta PII «Zīlīte» skatē piedalījās ar vairākiem darbiem - «Lieldienās», «Mozaīka», «Skaņu kubi» un «Runas attīstība jaunākā pirmsskolas vecuma bērniem».

Gluži kā iepriekšējā skatē, žūrijas komisija par nolikumam visatbilstošāko un visperfektāk izstrādāto atzina PII «Bitīte» didaktisko rotaļu «Veļas diena». Līdz ar to darba autores Brunita Silčenkova un Ilze Lindenbauma izcīnīja iespēju rudenī savu darbu prezentēt Rīgā. Katrs darbs saņēma pateicības rakstu un veicinājuma balvu.

Žūrijas komisiju pārstāvēja psiholoģiskās palīdzības un izglītības centra vadītāja Ilze Āna, galvenā speciāliste sākumskolas jautājumos Dace Pētersone - Gūtmane un metodiski informatīvā centra galvenā speciāliste Antonija Maškova.

Rezultātu paziņošanā I. Āna izteica gandarījumu un apbrīnu, kā skolotājas, kuras ir pamatīgi noslogotas garajās darba stundās, gadu no gada arvien izdomā ko jaunu, spēj ieguldīt daudz laika un radošas enerģijas arī ārpus tiešo darba pienākumu veikšanas.

D. Pētersone- Gūtmane jokojot atzina: «Labi, ka valdība maksā tik mazas algas, jo pie labas samaksas skolotājas pirktu visu gatavu un nebūtu radošā darba.»

Viena no uzvarētāja darba autorēm B. Silčenkova «Ziņām» atzina: «Ideju piespēlēja paši bērni, jo grupiņā pārliecinošā vairākumā ir meitenes - gādīgas leļļu mammas, kurām mīļākā nodarbe ir leļļu ģērbšana un pucēšana. Tā radās atpogājami un aizpogājami apģērbu komplekti četrās pamatkrāsās, kas, protams, ik pa laikam ir jāmazgā un ar atbilstošas krāsas knaģiem jāpiestiprina pie veļas auklas.»

Rotaļas ietvaros tiek vingrināti pirkstiņi, kas palīdz attīstīties runai, bet spēles pamatuzdevums ir vārdu krājuma papildināšana, kā arī īpašības vārdu un lietvārdu dzimtes saskaņošana, uzsvēra audzinātāja.

Pievieno komentāru

Citas ziņas