Pagaidām aizsargājamos augus pušķos neliek 1

Pirmssvētku dienās Jelgavas reģionālās vides pārvaldes (JRVP) inspektori kopā ar pašvaldības policiju veic reidus pa pilsētas tirgiem un puķu tirdzniecības vietām nolūkā pārbaudīt, vai jāņuzāļu pušķos netiek likti aizsargājamie augi. Vides sargi brīdina, ka par aizsargājamo augu noplūkšanu draud bargs sods.

Ceturtdienas reidā, kad kopā ar JRVP inspektoriem un pašvaldības policistiem tajā devās arī «Ziņas», negodīgi tirgotāji netika atklāti. Pārsvarā visur tirgotāji pušķus bija sējuši no dārzā augošajiem ziediem.

Inspektore Zane Laiviņa uzsver, ka mūsu pusē pārsvarā no aizsargājamiem augiem bieži vien tiekot plūktas vīru dzegužpuķes, Baltijas dzegužpirkstītes un smaržīgās naktsvijoles. Viņa skaidro, ka šo puķu attīstības cikls no sēkliņas līdz vairoties spējīgam augam ilgst vairāk nekā desmit gadus. Ja šos augus regulāri plūc, tie nevairojas un pakāpeniski iznīkst.

Par aizsargājamo augu vākšanu un pārdošanu administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktais sods fiziskām personām ir no 10 līdz 500 latiem, bet juridiskām personām no 50 līdz 1000 latiem. Ja kāds no «Ziņu» lasītājiem ir novērojis, ka notiek tirgošanās ar aizsargājamiem augiem, par pārkāpumu var ziņot municipālajai policijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

flora

Njā,ziedu tirgotāji laikam bija brīdināti savlaicīgi par gaidāmo kontroli,jo pagajušo nedēļu gandrīz katrai otrajai puķu tirgotājai Driksas ielas tirdziņā pušķīšos starp ziediņiem varēja redzēt arī naktsvijoles ,kuras,kā zināms ,ir īpaši aizsargājamas.Lūk tā.

pirms 14 gadiem, 2007.06.22 08:00

Citas ziņas