Palīdzēs bērnu meklēšanā

Vairākas institūcijas vienojušās par sadarbību bez vēsts pazudušo bērnu meklēšanā, kā arī palīdzības sniegšanā viņu vecākiem. Tiks rīkota arī akcija, kurā pieaugušos aicinās pievērst lielāku vērību bērnu drošībai ārpus mājām.

Kopš maija Jelgavā pazuduši pieci bērni, taču, kā skaidro Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes 3.nodaļas vecākais inspektors darbā ar bezvēsts pazudušajam cilvēkiem Valentīns Girdo, tie noteikti ir sveiki un veseli - tikai klaiņo.

Taču valstī pazudušo bērnu skaits ir mērāms simtos, turklāt daļa no tiem kļuvuši par noziegumu upuriem. Tādēļ Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Valsts policija un sabiedriskā organizācija «Bezvēsts pazudušo bērnu meklēšanas biedrība» ceturtdien parakstīja vienošanos, kuras mērķis ir izveidot koordinētu pazudušo bērnu meklēšanas sistēmu un sniegt palīdzību šo bērnu tuviniekiem.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta - Riekstiņa norāda, ka uzmanības pievēršanai bērniem ir izšķiroša nozīme. Piemēram, bērna klaiņošana un vēlme būt prom no mājām var liecināt par viņa vientulību ģimenē. Tieši šādi bērni ir viena no galvenajām riska grupām.

Savukārt policija un sabiedriskā organizācija kopīgi izstrādās pazudušo bērnu meklēšanas metodiku un koordināciju. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Sergejs Zlatoustovs akcentēja, ka jebkura sadarbība ir tikai sākums kvalitatīvai bērnu meklēšanai, jo lielā mērā panākumi ir atkarīgi no sabiedrības informētības un atsaucības.

Biedrības valdes priekšsēdētājs Raivis Narbuts plānojis nākotnē veikt pētījumu par seksuāla rakstura noziegumu veicēju psiholoģiju, un tā rezultāti palīdzētu sekmīgāk novērst iespējamās briesmas bērniem, ko turpmāk varētu radīt šie cilvēki.

Visas trīs organizācijas arī piedalīsies sabiedrības informēšanas kampaņā, kurā pieaugušos aicinās pievērst lielāku uzmanību savu bērnu drošībai ārpus mājām. Tajā gan pieaugušajiem, gan bērniem būs sniegtas ziņas, kādās situācijās bērniem potenciāli draud lielākas briesmas, kā arī padomi, kā rīkoties, ja bērni ir nokļuvuši sev draudīgā situācijā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas