Par neuzticības izteikšanu Rivžai lems 4.jūlijā

Rīga, 22.jūn. Saeimas prezidijs nolēmis sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi šā gada 4.jūlijā plkst.9.

Saeimas ārkārtas sēdē tiks lemts par neuzticības izteikšanu izglītības un zinātnes ministrei Baibai Rivžai (ZZS).

Jau ziņots, ka neuzticību Rivžai pieprasa izteikt opozīcijā esošo partiju «Jaunais laiks» (JL) un «Saskaņas centrs» 34 deputāti.

JL uzskata, ka Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) vadītā valdība «nespēj risināt vairākus valstij svarīgus jautājumus».

«Valdība ir izradījusi pilnīgu nekompetenci jautājumos, kas saistīti ar tautsaimniecības un izglītības nozarēm. Rivžas nekompetence ir izraisījusi krīzi izglītībā - nepietiekamais finansējums, ministres bezdarbība un nevēlēšanās pārstāvēt savas nozares intereses valdībā ir tikai daļa no izglītības un zinātnes jomas problēmām,» skaidro partija.

JL Saeimas frakcijas vadītājs Krišjānis Kariņš aģentūrai LETA skaidroja, ka izglītības nozarē «valda krahs, ir skolotāju trūkums un nenotiek nekādas aktivitātes, lai aizstāvētu šo jomu».

«Ar kaut ko ir jāsāk. Mēs sākam ar neuzticības pieprasīšanu Rivžai,» sacīja Kariņš, piebilstot, ka būtu jāvērtē arī zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) un ekonomikas ministra Jurija Stroda (TB/LNNK) darbība. Minētie cilvēki «vienkārši nevelk».

JL frakcijas vadītājs pauda pārliecību, ka Saeimas vairākums atbalstīs opozīcijas pieprasījumu un Rivžai nāksies atkāpties.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA uzsvēra, ka JL būtu jāpauž pateicība Rivžai, kura grūtā brīdī uzņēmās vadīt ministriju pēc tam, kad no darba valdībā bija «aizbēdzis» JL.

«Demisijas pieprasīšana ir kārtējā JL divkosība,» sacīja Brigmanis.

Arī premjera pārstāvētās Tautas partijas Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis uzsvēra, ka JL ar demisijas pieprasīšanu tikai vēlas «par sevi atgādināt».

Kučinskis arī atkārtoti apliecināja, ka valdībā patlaban nav plānota kāda ministra nomaiņa.

Kā ziņots, Saeimas kuluāros tiekot apspriesta iespējamība, ka pēc referenduma par drošības iestāžu likumu grozījumiem varētu notikt Rivžas nomaiņa, jo viņa tiekot uzskatīta par vienu no vājākajām ministrēm Kalvīša vadītajā valdībā.

Pēc tam masu medijos tika vēstīts, ka izmaiņas valdībā varot arī skart Strodu un labklājības ministri Dagniju Staķi (ZZS).

Brigmanis iepriekš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka ministru nomaiņa valdībā netiekot plānota un nav iespējama. Viņš norādīja, ka runas parlamenta kuluāros par iespējamo Rivžas nomaiņu esot pilnīgas muļķības un «nelabvēļu izdomājumi».

Arī Kalvītis uzsvēra, ka ir pagājuši tikai trīs mēneši pēc ministriju rīcību plānu apstiprināšanas, līdz ar to vēl nevar vērtēt ministru sekmes un runāt par izmaiņām valdībā ir pāragri.

Kalvītis noraidīja bažas par Rivžas darbību izglītības un zinātnes ministres amatā, skaidrojot, ka viņas galvenais uzdevums ir Eiropas Savienības naudas piesaiste nozarei, kas plānota šā gada rudenī un nākamā gada sākumā. Ja šajā jomā būs problēmas, tad tiks lemts par viņas atbilstību amatam, bet patlaban par to runāt esot pāragri.

Premjers arī uzsvēra, ka jautājums par ministru kompetenci ir svarīgs katrai koalīcijas partijai. Ja kādam ministram darbs nesekmējas, tieši viņu virzījusī partija ir visvairāk ieinteresēta nomaiņā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas