Par pārkāpumiem bērnu vasaras nometnēs saņemtas divas sūdzības

Rīga, 20.jūn. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šovasar saņēmusi divas sūdzības par iespējamiem pārkāpumiem bērnu vasaras nometnēs, kur vienlaikus norādīts uz emocionālu un fizisku vardarbību, informēja VBTAI sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Ģērmanis.

Vienā no gadījumiem, pārbaudot vasaras nometni, sūdzība guvusi apstiprinājumu.Veicot pārbaudi, inspekcija pārkāpumus konstatējusi kādā vasaras sporta nometnē, kur pedagogs rīkojies emocionāli vardarbīgi.

«Inspekcija tikās ar pedagogu, norādot, kādus pārkāpumus viņš ir izdarījis un kā viņam vajadzēja rīkoties. Ja tiks saņemtas atkārtotas sūdzības par šajā nometnē notiekošo un ja ziņas tiks apstiprinātas, tad jau varēs runāt par administratīvo pārkāpumu,» skaidroja Ģērmanis.

Līdz šīs nedēļas nogalei inspekcija būs veikusi astoņas pārbaudes bērnu vasaras nometnēs, taču mēnesī inspektori apmeklē līdz pat 15 nometnēm. Ģērmanis pieļāva iespēju, ka nākamajos mēnešos pārbaudīto nometņu skaits pieaugs, jo paredzams, ka nometņu skaits jūlijā un augustā palielināsies.

«Balstoties uz pagājušā gada pieredzi, šogad mēs vairāk gribētu pievērst uzmanību bērnu drošībai vasaras nometnēs, sevišķi tajos gadījumos, kad nometnes tiek rīkotas neatbilstošās vietās, kur var notikt kādi nelaimes gadījumi. Piemēram, pērn nometne tika rīkota nenorobežotā teritorijā no kāda būvlaukuma,» norādīja Ģērmanis.

Uzmanība vērsta arī uz to, lai bērni ietu peldēties vietās, kuras viņi pazīst, lai to darītu pieaugušu cilvēku klātbūtnē un lai bērni nelēktu ūdenī uz galvas nezināmās vietās, jo pieredze rāda, ka tas beidzas ar traumām.

Pievieno komentāru

Citas ziņas