Pārdod pasauli apceļojušo jahtu «Milda»

Rīga, 5.jūn. Jahtas «Milda» īpašnieks, uzņēmējs un burātājs Andris Bušmanis nolēmis pārdot šo divmastu šoneri, ar kuru savulaik tika veikts ceļojums apkārt pasaulei.

Bušmanis aģentūrai LETA skaidroja, ka «Milda» ir okeāna klases kruīza jahta un tās uzturēšana ir visai dārga. «Mildu» nolemts pārdot, lai tās vietā iegādātos sporta jahtu, ar kuru būtu iespējams piedalīties pasaules regatēs.

Tiesa, pusgada laikā, kopš «Milda» izlikta pārdošanā, interese no potenciālajiem pircējiem bijusi neliela. «Mildas» cena starptautiskajā jahtu tirdzniecības mājaslapā «www.yachtworld.com» norādīta - sākot no 220 000 ASV dolāru (115 000 latu).

Bušmanis jahtu no tās iepriekšējās īpašnieces AS «Kālija parks» (KP) iegādājās 2005.gada nogalē. Tolaik mērķis bijis nepieļaut jahtas nonākšanu ārzemēs, un saglabāt to Latvijā, izmantojot kruīza braucieniem un jauniešu apmācīšanai. Jahtu apsaimnieko biedrība «Ventspils jahtklubs», kuras biedrs ir Bušmanis.

Patlaban jahta «Milda» atrodas Ventspilī un tiek piedāvāta arī tās izīrēšana uz neierobežotu laiku, liecina informācija internetā. Uz jahtas var uzņemt 26 cilvēkus.

Ekspedīciju apkārt pasaulei ar jahtu «Milda» vadīja ekspremjers Māris Gailis, kurš jahtu īrēja no KP. Ar 21 metru garo un piecus metrus plato jahtu latviešu komanda kuģojumu apkārt pasaulei sāka 2001.gada 11.jūlijā, bet Latvijā atgriezās 2003.gada 22.aprīlī.

«Milda» kuģojumam izvēlējās ekspedīcijas maršrutu pa ekvatora līniju, ietverot abus «vētru ragus» - Horna ragu un Labās cerības ragu, kurus apbraukt ir katra zemeslodes apceļotāja goda lieta. Jahtas «Milda» pieveiktā maršruta garums ir aptuveni 40 000 jūras jūdžu. Formāli ceļojumu apkārt pasaulei «Milda» pabeidza 2003.gada 14.martā, kad pie Spānijas krastiem šķērsoja savu ceļa līniju.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas «Lursoft» dati, Bušmanim pieder SIA «Ventlub», kas nodarbojas ar smērvielu tirdzniecību u.c.

Pievieno komentāru

Citas ziņas