Pie Saeimas nama pulcējas abu prezidenta amata kandidātu atbalstītāji

Rīga, 31.maijs. Šorīt vēl pirms plkst.8 pie Saeimas nama sāka pulcēties abu Valsts prezidenta amata kandidātu - ārsta Valda Zatlera un jurista Aivara Endziņa - atbalstītāji.

Pirmie pie Saeimas nama ieradās piketētāji, kuri pauda atbalstu valdošās koalīcijas izvirzītajam prezidenta amata kandidātam Zatleram un starp kuriem var atpazīt Tautas partijas jaunatnes nodaļas pārstāvjus. Piketētāji ir tērpušies baltos virsvalkos un tur rokās plakātus, kuri vēsta "Par nākotnes prezidentu - par Valdi Zatleru!", savukārt citos plakātos tiek nopelts otrs prezidenta amata kandidāts Endziņš.

Nedaudz vēlāk pie parlamenta ēkas ieradās arī Endziņa atbalstītāji, kurus vada "Sabiedrības par atklātību Delna" pārstāvji. Visi Endziņa atbalstītāji ir tērpti melnos T-kreklos, kuriem vienā pusē rakstīts "Aivars Endzinš", bet otrā "Tautas prezidents".

Kā ziņots, Saeimas deputāti šodien dosies pie balsošanas urnas, lai izraudzītos Vairas Vīķes-Freibergas sekotāju Valsts prezidenta amatā. Atjaunotās Latvijas vēsturē šīs būs piektās prezidenta vēlēšanas, bet nākamais prezidents būs trešais pēc Gunta Ulmaņa un Vīķes-Freibergas.

Prezidenta amatam ir izvirzīti divi bezpartejiski pretendenti - valdošā koalīcija šajā postenī vēlas redzēt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas vadītāju Zatleru, bet opozīcijā esošā partija "Saskaņas centrs" (SC) augstajam amatam ir izvirzījusi bijušo Satversmes tiesas vadītāju Endziņu.

Vērtējot prezidenta amata kandidātus, Zatleram visasākie pārmetumi ir izteikti par aplokšņu maksājumu jeb "pateicību" pieņemšanu no saviem pacientiem, turklāt par šiem dāvinājumiem nenomaksājot nodokļus. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir nolēmis uzsākt pārbaudi, vai Zatlers, saņemot pateicību no pacientiem par sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem, nav pārkāpis normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus.

Savukārt Endziņam tiek pārmesta darbība komunistiskajā partijā, bet Valsts kontrole uzskata, ka viņš, būdams Satversmes tiesas vadītājs, pērn pats sev nelikumīgi piešķīris prēmijas. Endziņš savu kā kompartijas darbinieka pausto nostāju ir atzinis par kļūdu, bet Satversmes tiesa nepiekrīt Valsts kontroles nostājai, ka konstitucionālās tiesas bijušais priekšsēdētājs būtu pārkāpis likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, jo Endziņš pērn neesot piedalījies balsošanā par prēmijas piešķiršanu sev pašam.

Pievieno komentāru

Citas ziņas