Policija brīdina uzmanīties no krāpniekiem

Rīgā atkal fiksēti vairāki gadījumi, kad, zvanot pa tālruni, tiek pieprasīta kompensācija par sazvanīto tuva radinieka it kā izraisītu ceļu satiksmes negadījumu, informēja Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektors.

Policija aicina iedzīvotājus neuzķerties uz šādiem krāpšanas mēģinājumiem. Pēdējo dienu laikā galvaspilsētā fiksēti divi šādi gadījumi: 13.jūnijā kādai 1934.gadā dzimušajai sievietei četros naktī piezvanījuši cilvēki, kas, uzdodamies par policistiem, stāstījuši, ka viņas dēls izraisījis avāriju, un pieprasījuši naudu, lai izvairītos no tiesiskām sekām. Šādā veidā tika izkrāpti 3000 eiro.

Otrs gadījums noticis 14.jūnijā ap deviņiem vakarā. Izlikdamies par likumsargiem, kādai 1926.gadā dzimušai kundzei piezvanījuši nezināmi cilvēki un, apgalvojot, ka viņas dēls notriecis cilvēku, izkrāpuši 250 latus.

Pēc veiksmīgas informatīvās kampaņas šāda veida noziegumi netika fiksēti pusotru gadu, taču šobrīd pagājis gana ilgs laiks, lai krāpnieki atkal sāktu rīkoties. Tāpēc atgādinām, ka šādās situācijās vislabāk būtu vērsties policijā un nekādā gadījumā neielaisties darījumos ar izspiedējiem.Šobrīd notiek izmeklēšana un par abiem gadījumiem uzsākti kriminālprocesi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas