Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija saņēmusi bijušās a/s «AMO Plant» darbinieces iesniegumu par neizmaksāto algu parādiem 3

Valsts policijā saņemts bijušās AS "AMO Plant" darbinieces Irinas Bugrovas iesniegums, kurā viņa sūdzas, ka Jelgavā darbību apturējusī autobusu ražotne palikusi parādā darbiniekiem un izvairās maksāt algas parādus.

VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka VP tiešām ir saņemts tāds iesniegums un policija patlaban noskaidro iesniegumā pausto situāciju un izvērtē apstākļus, tāpēc sīkāk to pagaidām nekomentē.

Kā ziņots, novembra beigās Bugrova iesniegumā lūgusi Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpoliciju saukt AS "AMO Plant" valdes locekli Valēriju Jukņēviču pie kriminālatbildības saistībā ar algas izmaksas noliegšanu, aģentūru LETA informēja pati bijusī darbiniece.

Viņa skaidroja, ka ap divdesmit uzņēmuma darbinieku šis gads nenesa neko labu. Kopš aprīļa "AMO Plant" pārstāja norēķināties par darbu, aizbildinoties, ka akcionārs nepiešķir finansējumu. Darbinieki cerībā uz pārmaiņām gaidīja jauno, Maskavas iecelto vadību.Septembrī jaunā vadība sāka darbu, paziņojot, ka līdzšinējo darbinieku pakalpojumi uzņēmumam vairs nav vajadzīgi, un uzstāja uz darba attiecību pārtraukšanu. Pēc pušu vienošanās darba attiecības tika arī izbeigtas, skaidroja Bugrova, kas uzņēmumā bija biznesa centra vadītāja.

Pēc viņas teiktā, jaunais valdes loceklis Valērijs Jukņēvičs šā gada 3.oktobrī, slēdzot vienošanos, solīja izmaksāt neizmaksāto darba algu un atlaišanas pabalstu mēneša laikā no vienošanās noslēgšanas. Solītais nepiepildījās, un 4.novembrī Irina Bugrova vērsās tiesā ar pieteikumu par saistību piespiedu izpildīšanu brīdinājuma kārtībā. Tiesā AS "AMO Plant" valdes loceklis Valērijs Jukņēvičs saistības neatzina.

Tāpēc Bugrova lūgusi VP saukt Jukņēviču pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 300.panta par nepatiesas liecības vai paskaidrojuma sniegšanu, jo saistības, kuras 3.oktobrī bija apliecinājis ar parakstu, viņš tiesā neatzina.

"Patlaban lielākie kreditori veic aktīvas darbības, apķīlājot AS "AMO Plant" aktīvus, tostarp Valsts ieņēmumu dienests (VID), kura nesegtais nodokļu prasījums atbilstoši publiski pieejamai informācijai ir vairāk nekā 750 000 eiro," noskaidrojusi Bugrova.

Pēc Bugrovas rīcībā esošās informācijas, VID ir apķīlājis AS "AMO Plant" norēķinu kontus un uz nekustamajiem īpašumiem reģistrējis hipotēkas.

"Pie šādas situācijas vismazāk aizsargātie kreditori - darbinieki - bija spiesti steidzīgi meklēt risinājumu tiesiskā ceļā, iesniedzot pieteikumu par uzņēmuma pasludināšanu par maksātnespējīgu. Darbinieku ieskatā maksātnespēja ir viena no iespējām, kā nepieļaut prettiesisku uzņēmuma aktīvu atsavināšanu un naudas līdzekļu aizplūšanu nezināmā virzienā," pauda Bugrova.

LETA jau ziņoja, ka vairāku uzņēmumu un fizisko personu pieteiktajā autobusu ražotājas akciju sabiedrības (AS) "AMO Plant" maksātnespējas procesa lietā Jelgavas tiesa nolēmumu plāno pasludināt 6.janvārī. Lietā pievienojušies vēl citi pieteicēji, un viņu paziņotais kopējais ražotnes parādu apjoms ir 936 187 eiro, aģentūra LETA uzzināja tiesas sēdē.

Iepriekš tiesa atlika šo lietu, nolemjot apvienot vienā tiesvedībā maksātnespējas procesa lietu, kas ierosināta pēc agrākās "AMO Plant" darbinieces Aļesjas Zvejnieces maksātnespējas procesa pieteikuma, ar lietu, kas ierosināta pēc "AMO Plant" līdzīpašnieces AS "Ferrus" maksātnespējas procesa pieteikuma. AS "Ferrus" ir 0,3% akciju īpašniece "AMO Plant", kā arī nodarbojas ar ražotnes izgatavoto autobusu pārdošanu.

Apvienojot šos un vēl citus pieteikumus, maksātnespējas procesa pieteicēju pulku papildinājis arī uzņēmums SIA "AMO Bus" un Nīderlandes autobusu ražošanas uzņēmums "VDL Bus&Coach B.V.", tāpat kolektīvā pieteikumā apvienojušies vēl 13 bijušie "AMO Plant" darbinieki.

Decembrī tiesa šo lietu izskatīja pēc būtības, bet, ņemot vērā lielo pieteicēju skaitu, paziņoja, ka tiesas nolēmums tiks pasludināts 6.janvārī plkst.15.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ko nu

Ceram , ka jaunā "Tanku" rpnīca ražos ejošu preci. Ko saka Rāviņš. Kā var tā kļūdīties? Jau sākumā bija 0,00001% ticamības šim pasākumam. Jocīgi visi applaudē ienāca darba vietas. Cik??? Duriki!

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 17:45

ss

Rāviņš malacis!!! Tā turpināt!!! Vēl tādus uzņēmumus vajag piesaistīt!!! Tik uz priekšu!!!

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 18:33

Citas ziņas