«Prezidente vērsusies pie tautas»

Aigars Rublis, Jelgavas pašvaldības deputāts («Jaunais laiks», nodaļas vadītājs):

- Lai nosargātu tiesiskumu un demokrātiju Latvijā, Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga vērsusies pie tautas pēc atbalsta, dodot iespēju iestāties par demokrātisku valsts pārvaldi un paust savu attieksmi pret valdošās koalīcijas un valdības patvaļu un visatļautību.

Ja balsstiesīgie iedzīvotāji atnāks uz referendumu, tad valdošā koalīcija nevarēs atgriezties pie iepriekšējiem lēmumiem drošības likumos. Šie grozījumi ir bīstami, jo politizē valsts drošības dienestu uzraudzību, dod neierobežotu varu Ministru prezidentam un šauram politiķu lokam, tādējādi slepena informācija var nonākt nepiederošu personu rokās un apdraudēt valsts iekšējo un ārējo drošību.

Balsojums referendumā ir arī balsojums pret Kalvīša valdības sliktajiem darbiem: negodīgu vēlēšanu pozitīvisma kampaņu, neatbilstošu Satversmes tiesas tiesnešu apstiprināšanu un tiesībsarga virzīšanu, negodīgu līdzekļu sadali pašvaldībām, vērtējot nevis pēc vajadzībām, bet gan partejiskās piederības, kā arī Valda Zatlera izvirzīšanu pretēji tautas vēlmēm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas