Šamanis spēlē dziedinošu mūziku 3

Tiekoties ar interesentiem Jelgavā, tuviešu šamanis Lazo Mongušs smējās par haluciogēnajām sēnēm un spēlēja mūziku, ar ko Tuvā dziedina psihiskas slimības.

Jelgavas kultūras namā notikusī nepilnu stundu ilgā tikšanās ar šamani nebija priekšlasījums, bet saruna. Atšķirībā no iepriekšējās viesošanās reizes mūsu pilsētā, šoreiz tālais viesis uz skatuves uznāca ģērbies, nevis «darba tērpā», bet vairākus desmitus kilogramu vieglākajā «parādes kostīmā».

Ļaužu priekšā sēdēja vīrs - gatavs uzklausīt ziņkārīgo šejieniešu jautājumus - ne vairāk, ne mazāk.

Jautājumi lielākoties vedināja uz tiem pašiem eiropietim tik neticamajiem stāstiem, kas lielākoties sākās ar vārdiem «bija tāds gadījums...». Piemēram, gadījums ar sievieti, kas nespējusi staigāt, bet tik ļoti vēlējusies nokļūt pie Lazo, lai taptu dziedināta, ka pati to neapzinoties, kājām veikusi ceļu no namdurvīm līdz auto.

Plašāku materiālu par tikšanos ar šamani lasiet piektdienas «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vērotājs

Pasākums bija ļoti interesants!Žēl ka starp zālē bija daži negatīvi noskaņotie

pirms 14 gadiem, 2007.06.14 00:12

vērotāja

Pasākums bija ļoti izstiepts garumā. Pirmo pusstundu neinteresanti un nesagatavoti runāja gide no Kuldīgas. Pat nebija padomājusi ka uz kodoskopa bildes nav pieklājīgi bakstīt ar pirkstu, kur atrodas Kizila. To garlaicīgo pļurināšanu skaisti prata pārtraukt viena sieviete no zāles ar jautājumu- Sakiet vai tikšanās ar šamani notiks 19.00? (pasākums sākās 18.00)Tad gide izmaldījās no zāles pa skatītājiem paredzētajām durvīm, pēc brīža viņa sapinās skatuves aizskaros...un beidzot uz skatuves tika aicināts šamanis.

pirms 14 gadiem, 2007.06.08 09:49

Citas ziņas