Septiņas dienas piena zīmē

Lai jauniešos raisītu interesi par lauksaimniecību, Jauno zemnieku klubs (JZK) sadarbībā ar Zemkopības ministriju visā Latvijā rīko Karjeras dienas un konkursu «Medusmaize ar pienu». Laiku no 13. līdz 20.jūnijam organizētāji pasludinājuši par Piena nedēļu, un Jelgavas rajonā skolēni iepazīs zemnieku saimniecības «Lāčplēši» ikdienu.

Piena nedēļā ikvienam pasākuma dalībniekam būs iespēja iepazīties ar piena saimniecības darba specifiku, rast atbildes uz āķīgiem jautājumiem, piedalīties individuālās sacensībās un iegūt vērtīgas balvas.

Saimniecību īpašnieki, atklājot savu ikdienu, stāstīs par nepieciešamo izglītību, lai darbotos piena pārstrādes nozarē, savukārt arodskolu un augstskolu pārstāvji - par iespējām iegūt attiecīgo kvalifikāciju. Tādējādi paredzēts jauniešos raisīt interesi par lauku dzīves priekšrocībām.

«Pirmajai - Piena - nedēļai jaunieši piesakās gausi,» kā vienu no iemesliem minot skolēnu «brīvsoli» pēc mācību gada, saka JZK projektu vadītāja Jana Radvila. Taču viņa nezaudē cerību, ka 17.jūnijā, kad paredzēta viesošanās Vircavas pagasta zemnieku saimniecībā «Lāčplēši», piena ceļu izzinās kupls 7. - 12.klašu skolēnu pulks.

«Lāčplēšu» saimniece Taiga Rafaela ir gandarīta, ka jauniešiem tiek rīkoti šādi pasākumi - vēl pirms gada viņas vecākā meita Sandra, kas pašlaik pārņem saimniekošanu, aktīvi darbojās JZK.

«Gribas, lai laukos paliktu vairāk jauniešu, tieši tādēļ piekritām izrādīt savu saimniecību. Lai viņi novērtē, ko mēs esam paveikuši, un domā, ko paši varētu izdarīt labāk,» saka Taigas kundze.

Viņa piebilst, ka «Lāčplēši» ir vidēji liela saimniecība - pagaidām 70 slaucamu govju, taču it viss panākts pašu spēkiem. Runājot par iemesliem, kādēļ jaunieši nevēlas saimniekot laukos, viņa min: «Naudas šeit ir maz, bet darbs jāiegulda milzīgs.» Taču savu dzīvi bez lauksaimniecības viņa vairs nespēj iedomāties.

Karjeras dienās no 18. līdz 25. jūlijam plānota Medus nedēļa, savukārt no 18. līdz 25. augustam - Maizes, un jaunieši apciemos šo nozaru saimniecības.

«Par piedalīšanos karjeras dienās ikviens saņems īpašas «pases», kurās atzīmēts aktivitātēs gūtais punktu skaits. Visvairāk punktu sakrājušie noslēguma pasākumā Piena, medus un maizes svētkos Jelgavā 25.augustā saņems lielo balvu - velosipēdu. Bet konkursa «Medusmaize ar pienu» dalībnieki cīnīsies par komandas ceļazīmi uz ārzemēm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas