Sešām skolām būs jauns sporta inventārs

Pamatojoties uz projektu konkursu «Sporta inventāra iegādes palīdzības pilotprogramma», 151 izglītības iestāde no visas Latvijas, tostarp arī četras Jelgavas pilsētas un divas rajona skolas saņems finansējumu sporta inventāra iegādei.

«Ziņas» jau rakstīja, ka Jelgavas pašvaldība ar Nacionālās sporta attīstības programmu 2006. - 2012. gadam saistītajā konkursā nolēma piedalīties ar deviņiem projektiem. Četri no tiem guvuši atbalstu: Domes Investīciju nodaļas vadītāja Mārīte Ieviņa apstiprina, ka sporta inventāru 6000 latu vērtībā saņems Jelgavas 1.ģimnāzija, 3. un 4.pamatskola un 6.vidusskola. Puse no šīs summas būs valsts investīcijas, bet otru pusi segs no pašvaldības budžeta. No Jelgavas rajona apstiprināto sarakstā atrodams Zaļenieku pamatskolas iesniegtais projekts 2835 latu vērtībā un Elejas vidusskolas projekts, kas sporta inventāra iegādei paredz piešķirt 1635 latus.

Par IZM izstrādāto projektu konkursu skolas izrādījušas milzīgu interesi - kopumā tika iesniegti 303 projekti. Pieteikumi tika vērtēti trīs kārtās, un, kā atzīst konkursa komisija, nebija viegli izvēlēties labākos, jo atbalstam piešķirtais valsts finansējums ir 220 000 latu. Lielā atsaucība rosinājusi Sporta pārvaldi rīkot līdzīgu konkursu arī nākamajā gadā, ieplānojot tam līdzekļus 2008. gada budžetā.

Projektos visvairāk pieprasīts sporta stundām nepieciešamais inventārs - augstlēkšanas matrači, bumbas, vingrošanas rīki u.c. - tomēr starp atbalstītajiem bija arī tādi, kuros paredzēta slidu, slēpju un tūrisma inventāra iegāde.

Elejas vidusskolas sporta skolotāja Sandra Avota atklāj, ka par šo summu tiks iegādāts speciālais inventārs koriģējošās vingrošanas stundām mazajās klasēs.

Pievieno komentāru

Citas ziņas