Soli tuvāk «Saules» mērķiem

Līdz ar eiroreģiona «Saule» padomes sēdi, kurā lemts par iesaistīto kaimiņvalstu turpmākajām sadarbības iespējām, pašvaldību speciālistiem notiek apmācības tēla veidošanā un attīstības mārketingā.

«Apmācību mērķis ir akcentēt tēla veidošanas nozīmi un tās principus, lai radītu apstākļus, kas veidotu spēcīgas pašvaldības un ļautu tām piesaistīt un noturēt cilvēkus, uzņēmējus un institūcijas, kas reģionam nepieciešamas, lai augtu un attīstītos,» pauž Jelgavas rajona Padomes Attīstības departamenta galvenā speciāliste un projekta vadītāja Anita Škutāne.

INTERREG IIIA Dienvidu prioritātes projekta «Eiroreģiona «Saule» reģionālais mārketings» (kopējais budžets 26 172 latu) laikā atjaunota mājas lapa www.eureg-saule.jrp.lv, kur atrodama plaša informācija par pārrobežu sadarbības aktivitātēm un tās marketinga programma, izveidoti reklāmas bukleti, tiek izgatavoti kalendāri ģimenēm, kuros būs atzīmētas iesaistīto valstu - Latvijas, Lietuvas un Krievijas - svētku dienas un ievērojamākie pasākumi.

Trešdien, lai veicinātu eiroreģiona atpazīstamību, rajona Padomes ēkā tika atklāta bērnu zīmējumu un foto izstāde. Darbus veidojuši Staļģenes, Vilces, Aizupes un Svētes pamatskolu audzēkņi, kā arī mazie Lietuvas mākslinieki. Izstāde būs apskatāma arī kaimiņvalstī.

«Eiroreģionu «Saule» neuzlūkoju kā parastu organizāciju. Jānoskaidro, kas mūs interesē un kā izskatītos, ja iesaistīto valstu starpā nebūtu robežu. Mums ir vairāk resursu nekā izmantojam,» vērtējot pārrobežu sadarbību, teic Šauļu apgabala Attīstības departamenta vadītāja Daļa Dijokaite.

Jau rudenī paredzēts doties uz Lietuvu, lai apspriestu turpmākās sadarbības iespējas dažādos projektos. Zemgales plānošanas reģiona Starptautisko projektu nodaļas vadītājs Raitis Madžulis atklāj, ka divās tikšanās reizēs vietējo pašvaldību vadītāji izstrādājuši 29 idejas galvenokārt tūrisma, vides, izglītības un inovāciju uzņēmējdarbībā jomā, ko varētu realizēt eiroreģionā.

Eiroreģions «Saule» dibināts 1999.gadā. Latviju tajā pārstāv Jelgavas rajons un pilsēta un Zemgales plānošanas reģions, Lietuvu - Šauļu un Taurages apgabali, kā arī pārstāvētas trīs pašvaldības no Kaļiņingradas apgabala Krievijā. Šobrīd «Saules» prezidente ir Jelgavas rajona Padomes priekšsēdētāja Inta Savicka.

Pievieno komentāru

Citas ziņas