Stājas spēkā ES un Krievijas atvieglotais vīzu režīms

Luksemburga, 1.jūn., LETA--REUTERS/RBC. Šodien stājas spēkā atvieglotais vīzu režīms starp Eiropas Savienību un Krieviju.

1.jūnijā stājas spēkā divas ES un Krievijas apstiprinātās vienošanās: viena par vīzu procedūras atvieglošanu, bet otra par Maskavas pienākumiem uzņemt atpakaļ ES nelikumīgi caur Krieviju iebraukušās personas.

«Šīs vienošanās daudziem ES un Krievijas pilsoņiem atvieglos ceļošanu un palīdzēs mums daudz efektīvāk cīnīties ar nelegālo migrāciju,» sacīja ES tieslietu komisārs Franko Fratīni.

Vienošanās atvieglo īstermiņa vīzu iegūšanu un nosaka 35 eiro nodevu. Tā paredz atcelt nodevu tuviem radiniekiem, studentiem vai invalīdiem un vienkāršo dokumentāciju.

Vienošanās arī vienkāršo kritērijus daudzkārtējas iebraukšanas vīzas iegūšanai studentiem, žurnālistiem, uzņēmējiem un citām personām, kā arī noteic, ka lēmums par vīzas piešķiršanu jāpieņem desmit dienu laikā.

Pēc ES datiem, blokā 2005.gadā dzīvoja gandrīz 500 000 Krievijas pilsoņu. Trešā daļa (178 000) no viņiem dzīvo Vācijā, kam seko Igaunija (86 000), Spānija (33 000) un Somija (25 000). Vērā ņemams Krievijas pilsoņu daudzums dzīvo ar Latvijā, Lietuvā, Grieķijā un Itālijā.

Readmisijas līgums liek Maskavai uzņemt atpakaļ arī trešo valstu pilsoņus, kas ES iekļuvuši nelikumīgi caur Krieviju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas