Tiesa pilnībā attaisno Lembergu tā dēvētajā Grinberga lietā

Rīga, 22.maijs, LETA. Kuldīgas rajona tiesa šodien tā dēvētajā Grinberga lietā pilnībā attaisnoja Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kurš bija apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un nepatiesu ziņu sniegšanu.

Tiesas ieskatā prokuratūrai nav izdevies pierādīt Lemberga vainu apsūdzībā pēc Krimināllikuma (KL) 318.panta 2.daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nevirzot izskatīšanai domē jautājumu par Ekonomikas ministrijas pārstāvja Ojāra Grinberga (JL) iecelšanu Ventspils brīvostas valdē, par ko rīkojumu 2005.gada 23.februārī bija pieņēmis Ministru kabinets.Tāpat nav pierādīta Ventspils mēra vaina pēc KL 298.panta 2.daļas par apzināti nepatiesa ziņojuma sniegšanu, cenšoties panākt kriminālprocesa ierosināšanu pret toreizējo ekonomikas ministru Krišjāni Kariņu (JL).

Lembergs, sakot pēdējo vārdu, kategoriski noliedza savu vainu izvirzītajās apsūdzībās un uzsvēra, ka nekādu kaitējumu nav nodarījis.

"Lasot apsūdzību, biju pārsteigs par to, kas tur ir sarakstīts," sacīja Lembergs, "kā var sagrozīt likumus, liecības, izteikt faktus, ja tādu faktu nemaz nav."

Pēc Lemberga vārdiem, viņam apsūdzības nav saprotamas. Politiķa skatījumā, ja šāda rīcība tiek vērsta arī pret citiem, tad visas prokuratūras ierosinātās lietas atbilst Krimināllikuma pantam par nepatiesas apsūdzības celšanu.

"Nevar katrs algot trīs advokātus, lai tie izburtos cauri visiem likumiem," sacīja Lembergs, "tajā pat laikā prokurori, kuriem maksā algu no maniem nodokļiem, ceļ apsūdzību uz izdomātiem faktiem."

Jau ziņots, ka prokurors Māris Leja bija lūdzis Ventspils mēram piemērot naudas sodu 200 minimālo mēnešalgu jeb 24 000 latu apjomā.

Lembergu uz tiesu Kuldīgā konvojē no Rīgas Matīsa cietuma, kur viņš ievietots, jo drošības līdzeklis - apcietinājums - viņam piemērots tā dēvētajā Ventspils amatpersonu lietā. Šajā lietā Lembergu tur aizdomās par kukuļņemšanu, naudas atmazgāšanu un citiem noziegumiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas