Tirgū aiztur alkohola tirgoni 4

Īslaicīgās aizturēšanas vietā nonācis 1977.gadā dzimis vīrietis, kas ceturtdien aizturēts Jelgavas tirgū, mēģinot pārdot litra pudeli ar alkoholam raksturīgas smakas šķidrumu. Tirgonis jau agrāk tiesāts par līdzīgiem likumpārkāpumiem.

Kā «Ziņām» pastāstīja Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece, iespējamo tirgoni izdevies aizturēt tieši preces pārdošanas brīdī. Tuvākajās dienās tiesa lems par vīrietim piemērojamo drošības līdzekli.«Aizturētais jau agrāk ne reizi vien bijis policijas redzeslokā. Turklāt gan 1996., gan 1998.gadā nosacīti tiesāts saistībā ar alkohola un cigarešu nelegālo apriti,» piebilst I.Sietniece.Šajā lietā policija sākusi kriminālprocesu par nelikumīgu alkohola realizāciju, un par šo pārkāpumu tiesa var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.I.Sietniece, apelējot pie nelegālā alkohola tirgotāju sirdsapziņas, brīdina, ka sods par šādu pārkāpumu ir bargs, tādēļ, pirms tajā iesaistīties, derētu aizdomāties par nākotnes perspektīvām.Jelgavas Kārtības policijas biroja 2.nodaļas priekšnieks Andris Gromoļevs skaidro, ka, neskatoties uz ieguldīto darbu, nelegālā alkohola tirdzniecību Jelgavas tirgū apkarot neizdodas. Zināms, ka to pārrauga viens grupējums, bet pārdevēji ir vairāki, līdz ar to policija tālāk par administratīvajiem sodiem parasti netiek.«Arī pieķeršana ir sarežģīta, jo mūsu darbiniekus visi pazīst,» piebilst 2.nodaļas priekšnieks.Kopš izmaiņām Krimināllikumā, kas stājās spēkā šā gada jūlijā, policija saistībā ar nelegālā alkohola apriti sākusi 32 procesus, no tiem 24 - par Jelgavas pilsētā reģistrētiem gadījumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Armands

Cīņa ar vējdzirnavām,katrs pelna naudiņu kā māk.Ja ir pieprasījums būs piedāvājums.Atbrauc ļautiņi no laukiem pērk to kas ir lētāks,tas pats ar tabaciņu.

pirms 13 gadiem, 2007.10.07 21:24

Cīnītājs

Kā drīkst rakstīt "vīrietis". Vai tad, aizturot novelk bikses, lai noteiktu dzimumpiederību? Arī tiesa taču nav aizturēto atzinusi par vīrieti. Es uzskatu, ka atkal tiek aizskarta vīriešu pašcieņa un protestēju.

pirms 13 gadiem, 2007.10.07 18:19

neticu...

Tie urlas tur ganās jau otro gadu desmitu. Ļaudis paši vainīgi, ka tos pretīgos purnus atbalsta. Tiesa, viņiem ir laba atmiņa - man pāris reizes uzbāzās, atbildēju ar "pošol na...",jau cik gadus neuzbāžās.

pirms 13 gadiem, 2007.10.05 21:09

Citas ziņas