Triju Čehijas pilsētiņu iedzīvotāji nobalsojuši pret ASV radaru bāzi

Prāga, 4.jūn., LETA--REUTERS. Triju Čehijas pilsētiņu iedzīvotāji šīs nedēļas nogalē referendumos nobalsojuši pret plāniem viņu dzīvesvietas tuvumā izvietot ASV pretraķešu vairoga radaru bāzi.

Balsojumi notikuši tieši pirms ASV prezidenta Džordža Buša vizītes Čehijā. To rezultāti gan nav saistoši Čehijas premjerministra Mireka Topolaneka valdībai un, domājams, nemainīs tās nodomus, taču liecina par Čehijas iedzīvotāju neapmierinātību ar šiem plāniem.

Pret radaru bāzes izvietošanu militārajā poligonā Brdu pakalnos uz dienvidrietumiem no Prāgas iebilduši vismaz 95% balsotāju. Kopumā šāds balsojums rīkots jau piecās tuvējās pilsētiņās, un visur bāzes veidošana noraidīta ar lielu balsu pārsvaru.

Čehijas valdība noraidījusi aicinājumus apspriest šos plānus vispārējā referendumā, tomēr to gaida grūts pārbaudījums - balsojums parlamentā, kur tā kontrolē tikai 100 no 200 deputātu vietām. Daļa valdošo partiju deputātu atzīst, ka ir noraizējušies par plāniem būvēt šādu bāzi, ja tā neietilpst NATO mēroga aizsardzības shēmā, savukārt opozīcijas pārstāvji vai nu iebilst pret šo nodomu vispār, vai atbalsta to ļoti atturīgi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas