Uzņēmuma teritorijā uziet 70 tonnas nelegālas izcelsmes degvielas

Veicot kontroles pasākumus kāda uzņēmuma teritorijā Rīgā, 23.jūlijā, VID muitas amatpersonas tajā atklāja gandrīz 70 tonnas nezināmas izcelsmes un piederības degvielu. Uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 220.1 panta otro daļu par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju lielā apmērā.

23.jūlijā VID muitas amatpersonas, pārbaudot operatīvo informāciju, konstatēja, ka degvielas pārvadāšanas autocisterna iebrauc kādā teritorijā Rīgā Tīrumu ielā. Pārbaudot datu bāzēs esošo informāciju par šajā adresē reģistrēto uzņēmumu komercdarbību, noskaidrojās, ka neviens no adresē reģistrētajiem uzņēmumiem nav saistīts ar naftas produktu apriti un tika pieņemts lēmums veikt pārbaudi. Pārbaudes laikā minētajā teritorijā un tajā esošajā angārā tika konstatētas liela izmēra tilpnes un transporta līdzeklis – kravas vilcējs DAF ar autocisternu ar Lietuvas reģistrācijas zīmēm, kurā atradās šķidrums ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaržu. Tilpnes un autocisterna bija savienoti ar degvielas pārsūknēšanai piemērotu sūkni un šļūteni.

Tā kā ne teritorijā esošā persona, ne arī transporta līdzekļa vadītājs Lietuvas Republikas pilsonis nevarēja uzrādīt ne piederību, ne iegādes apliecinošus dokumentus konstatētajam šķidrumam ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaržu, tika secināts, ka, iespējams, naftas produkti tika nelikumīgi uzglabāti un 2014.gada 24.jūlijā Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 220.1 panta otrās daļas par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā.

24.jūlijā tika pieņemts lēmums par automašīnas, degvielas tilpņu, 68.8 t degvielas un tās uzglabāšanas un pārsūknēšanas aprīkojuma izņemšanu un nodošanu glabāšanai Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai, savukārt 29.jūlijā kriminālprocesa materiāli pēc institucionālās piekritības turpmākai pirmstiesas izmeklēšanai tika nosūtīti Valsts policijai.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem kontrabandas gadījumiem, VID aicina iedzīvotājus ziņot, zvanot uz VID diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, izvēloties tēmu „Kontrabanda”, vai rakstīt uz e-pastu parkapumi@vid.gov.lv. Iedzīvotāji tiks savienoti ar VID muitas iestāžu Nacionālo kontaktpunktu, kur 24 stundas diennaktī VID darbinieks uzklausa iedzīvotāju sniegto informāciju. Informācijas sniedzējam ir tiesības saglabāt anonimitāti.

Pievieno komentāru

Citas ziņas