Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāki cilvēki guvuši traumas, krītot no augstuma; cilvēkus sakož suņi, lapsenes un čūskas

Aizvadītajā diennaktī vairāki cilvēki guvuši traumas, krītot no augstuma, tostarp arī viens bērns, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vidzemē 44 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā nokritis no stalažām. Kritiens bijis no aptuveni divu vai trīs metru augstuma un vīrietis guvis ciskas kaula lūzumu, galvas traumu un galvas smadzeņu satricinājumu.

Savukārt 28 gadus vecs vīrietis Vidzemē alkohola reibumā pārkritis pāri otrā stāva balkona margām. Kritiens bijis no trīs līdz četru metru augstuma un vīrietis guvis galvas smadzeņu satricinājumu un vēdera traumu.

Kurzemē 58 gadus vecs vīrietis guvis darba traumu, nokrītot no 1,5 metru augstuma. Vīrietis salauzis pēdas kaulu.

Rīgā trīs mēnešus veca meitenīte autobusā vesta trīsriteņu bērnu ratiņos. Pagriezienā autobuss sasvēries, ratiņi apgāzušies un meitenīte izkritusi no tiem, nokrītot no aptuveni viena metra augstuma. Bērns ar galvas smadzeņu satricinājumu nogādāts slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī cilvēki guvuši arī cita rakstura traumas, piemēram, Zemgalē 26 gadus vecs vīrietis gājis garām ugunskuram, kurā dedzināti dēļi. Vīrietis bijis alkohola reibumā, aizķēries aiz dēļiem un iekritis ugunskurā, gūstot roku un muguras jostas daļas termiskus apdegumus.

Kurzemē 43 gadus vecs vīrietis, skaldot malku, ar cirvi iecirtis pats sev plaukstā, bet vienu gadu vecs zēns no galda norāvis krūzīti ar karstu ūdeni. Zēns guvis pleca, rokas, muguras un krūškurvja apdegumus.

Daugavpilī NMPD mediķiem izdevies reanimēt 75 gadus vecu vīrieti. Vīrietis sajutis spiedošas sāpes krūtīs un izsaucis mediķus, pēc kuru ierašanās vīrietis sākumā zaudējis samaņu, bet tad iestājusies klīniskā nāve. Atdzīvināšanas pasākumi bijuši veiksmīgi un vīrietis atguvis samaņu. Vīrietim konstatēts miokarda infarkts, sniegta nepieciešamā palīdzība un viņš nogādāts slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1187 izsaukumiem, no tiem 273 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.

Aizvadītajā diennaktī vairāki cilvēki cietuši no suņu, kukaiņu un čūsku kodumiem, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vairāki cilvēki cietuši no kukaiņu kodumiem, piemēram, Vidzemē 59 gadus veca sieviete, ēdot ogas, nav pamanījusi, ka uz ogām sēž lapsene un ieēdusi to. Lapsene iekodusi sievietei mēlē, sievietei sākusies alerģiska reakcija un mediķi viņu nogādājuši slimnīcā.

Savukārt Rīgas reģionā, Salaspilī 36 gadus vecs vīrietis gājis pa mežu un viņam kājā iekodusi čūska. Vīrietis nogādāts slimnīcā.Zemgalē 37 gadus vecu vīrieti kājā sakodis svešs suns, bet Latgalē 81 gadu vecu sievieti kājā sakodis kaimiņu suns.

Aizvadītajā diennaktī pieci cilvēki cietuši no karstuma dūriena. Cietušo vecums ir no astoņiem līdz 57 gadiem. Jaunākā cietusī ir astoņus gadus veca meitene Rīgā, kura ilgas stundas dienas karstākajā laikā pavadījusi saulē. Vakarā meitenei bijusi augsta temperatūra, palikusi slikta dūša un meitene nogādāta slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī cilvēki cietuši arī pie ūdeņiem – Ventspilī noslīcis 64 gadus vecs vīrietis, kurš no ūdens izvilkts jau miris. Vēl Kurzemē 14 gadus veca meitene gājusi pa upes gultni un uzkāpusi uz stikla. Lai gan meitenei kājās bijuši apavi, tomēr viņa nopietni savainojusi pēdu un nogādāta slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1187 izsaukumiem, no tiem 273 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.

Pievieno komentāru

Citas ziņas