Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Velosipēdi Jelgavā zagti divreiz biežāk 6

Šogad deviņos mēnešos Jelgavas policija reģistrējusi 89 velosipēdu zādzības, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn. Policijai 38 gadījumos noziegumus izdevies atklāt. Turklāt viens no zagļiem, kas aizturēts augustā, bija paspējis nozagt un arī pārdot 27 velosipēdus. 

«Dzimis 1977. gadā, agrākais rīdzinieks, vairākkārt krimināli sodīts par zādzībām, kopā ar sievu dzīvo Ozolnieku novadā,» tā par izmeklētāju analītiski «izskaitļoto», taču pagaidām vēl nenotiesāto 27 velosipēdu zagli saka Jelgavas Kriminālpolicijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Dainis Vītols. Viņš piebilst, ka noziedznieks divriteņus vedis uz Rīgu, kur tirgū lēti pārdevis negodīgiem pircējiem vai nodevis lombardā. Noziedznieks uz izmeklētāju jautājumu, kāpēc no dzīvokļiem «pārkvalificējies» uz velosipēdiem, atbildējis, ka tos nozagt ir vienkāršāk, kā arī pieķeršanas gadījumā sods ir mazāks. D.Vītols piebilst, ka dažkārt zaglis vairākas stundas dirnējis pie lielveikala, līdz sagaidījis nevērīgu īpašnieku, kurš atstājis savu braucamo nepieslēgtu. 

Zagļu medībās līdz šim nav veicies 

Nereti velozādzības tiek izdarītas, pārkniebjot atslēgu. «Atslēga samazina risku, tomēr zādzību pilnībā novērst nevar. Tādēļ ir ļoti svarīgi, kur braucamais tiek atstāts,» piebilst Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere. Policistu vadītāji stāsta, ka Jelgavā rīkojuši zagļu medības, speciāli atstājot sabiedriskā vietā nepieslēgtu, taču pieskatītu velosipēdu. Tomēr neviens ļaundaris nav uzķēries. «Tā jau ir – kad nevajag, velosipēdu nozog, bet, kad vajag, neviens tam neķeras klāt,» smaidot saka D.Vītols.

Policijas pārstāvji piebilst, ka, veicot pārbaudes Jelgavas tirgū, zagti velosipēdi tur nav atrasti. «Tas gan pieļauj, ka epizodiski tādi tur parādās,» atzīst D.Vītols. Viņš stāsta, ka zagļi divriteņus nešķiro – zog gan dārgus, gan lētus. «Protams, ja būs izvēle, tas pievāks labāko. Pirms septiņiem gadiem Jelgavā nozaga sporta kalnu velosipēdu automašīnas vērtībā,» atceras D.Vītols. 

Rāmja numuru vajadzētu piefiksēt

Policijas pārstāvji aicina cietušos par divriteņu zādzībām sniegt ziņas policijai. T.Flandere mierina, ka šāda iesnieguma pieņemšanai nevajadzētu aizņemt vairāk par pusstundu. Šādā reizē policijai būtu svarīgi, ka velosipēds reģistrēts Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) vai vismaz pašam īpašniekam ir zināms tā rāmja numurs, ko parasti var nolasīt uz rāmja pedāļu rumbas apakšpusē.

Visu rakstu lasiet otrdienas, 14. oktobra, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 6

suns

Piedodiet, bet pie veikaliem neverilgi atstati, nepiesprādzēti velo ir viegls guvums garnadžiem. Un to velosezonā novēroju daudz. Nevaru iedomāties savu spēkratu tā pamestu.

pirms 5 gadiem, 2014.10.13 22:43

Vārds.

Noteikti gan vajadzētu piereģistrēt CSDD, tad (ne)veiksmes gadījumā policija zinās, kur meklēt atrastā velo īpašnieku. Tas maksā pāris €

pirms 5 gadiem, 2014.10.13 23:23

mk

Manuprāt redzēju to Jelgavas "lamatu riteni" man kā velobraucējam likās pārāk uzkrītoši... Ja tas bija tas, ko redzēju, netālu busiņš ar tumšajiem logiem un vēl viens auto un ēsmai nolikts jauns nepieslēgts kalnu velosipēds, kā tikko paņemts no veikala bez putekļiem... pavēroju kādu laiku nolikto riteni pie veikala, saimnieks nenāca un nenāca no veikala ārā... Interesanti vai tas bija tas Cube Elite, ko izlika zaglēniem...? vienkārši interesanti... man jau liekas, ka es pieķertu zagli ja izliktu riteni ēsmai, likās neīstā vieta un neīstā diena...

pirms 5 gadiem, 2014.10.14 00:28

s

Vai nu velosipēds bija tik sūdīgs, ka neviens zaglis neieinteresējās, vai nu velosipēds bija trafaretēts policijas auto krāsās...

pirms 5 gadiem, 2014.10.14 09:51

velo

Pie Pasāžas jau sen nepietiek vietu kur pieslēgt velosipēdu. Esmu teikusi viņu info centra darbiniecei, bet kam tas interesē Tāpat arī pie Valdekas Maximas nav kur pieslēgt, vietas kādiem pieciem riteņiem šinī riteņbraucēju laikmetā.

pirms 5 gadiem, 2014.10.14 14:06

Elīna

Pasāža vnk ietuz grunti. Aizej tur paskaties. Puse veikalu jau aizgajuši. Kaut kas tur šiem nav kartībā ar vadīšanas lietām. Vai varbūt īres par lielām uzkruķītas? Trešais stavs jau gadiem stāv tukšs. Otrajā stāvā arī pilns ar tukšām tirdzniecības vietām.

pirms 5 gadiem, 2014.10.15 09:39

Citas ziņas