VID aicina visus ārstus deklarēt «pateicības» un nomaksāt nodokļus

Rīga, 1.jūn. Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina visus ārstus, kas no pacientiem saņēmuši «pateicības» naudas izteiksmē, tās deklarēt un samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli, aģentūrai LETA sacīja VID Komunikācijas daļas priekšniece Agnese Grīnberga.

Viņa pagaidām atturējās komentēt, vai VID veiks pastiprinātās pārbaudes saistībā ar mediķu nodokļu nomaksu.Jautājums par mediķu pieņemtajām «pateicībām» kļuva aktuāls pēc tam, kad Valsts prezidenta amatam tika izvirzīts ārsts Valdis Zatlers. Premjers Aigars Kalvītis (TP) uzsvēra, ka «pateicību» došana un saņemšana neesot ārsta, bet gan drīzāk valsts vaina.

Zatlers pirms prezidenta vēlēšanām atzina, ka ir saņēmis aplokšņu naudu, taču pats to nekad neesot prasījis.

Kā ziņots, VID atzīst, ka likumā nav skaidri definēts, kā būtu deklarējamas pateicības, kas ir mantiskas lietas, piemēram, konfektes, tortes un ziedi, un kā naudas izteiksmē aprēķināt šos dāvinājumus.

Likumā teikts, ka nodoklis jāmaksā no papildu gūto ienākumu pirmā lata, bet par dāvinājumiem nodoklis nav jāmaksā, taču ja tie, piemēram, 2006.gadā pārsniedza 1536 latus, tad tie ir jādeklarē. Tomēr, kā aprēķināt konkrētas dāvinājuma vērtības, neesot noteikts.

Pievieno komentāru

Citas ziņas