Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID aptur noziedzīga grupējuma darbību, divas personas apcietinātas; kratīšana veikta arī Jelgavā 6

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 28 kratīšanas, par aizdomās turētām atzīstot četras personas, 19. martā apturējusi noziedzīga grupējuma darbību. Apturētā grupējuma līdz šim īstenotā izvairīšanās no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana valsts budžetam nodarījusi zaudējumus 1,7 miljonu eiro apmērā, informē VID pārstāve Evita Teice-Mamaja. Divām aizdomās turētām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

5. februārī VID Finanšu policijas pārvalde sāka kriminālprocesu par izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, par ko likums ļauj sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. 

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas «klients» savās pievienotās vērtības nodokļa atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru. Noziedzīgā grupējuma darbības shēmā iesaistīts aptuveni 80 uzņēmumu, kuru pamatnodarbošanās ir metāllūžņu pirkšana un pārdošana.

Kriminālprocesa gaitā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki 19. martā veica 28 kratīšanas Liepājā, Jelgavā, Jaunmārupē un Rīgā, tajā skaitā divu uzņēmumu juridiskajās adresēs, 16 iesaistīto personu dzīvesvietās un 10 automašīnās. 
Kratīšanu laikā tika izņemta skaidra nauda 18 500 eiro apmērā, datori, uzņēmumu dokumenti, zīmogi, kodu kalkulatori un citi svarīgi lietiskie pierādījumi. Vienā no kratīšanai pakļautajām vietām atradās seifs, kuru klātesošās personas atteicās atvērt, tādēļ tā atvēršanai tika pieaicināts speciālists. Seifā atradās naudas līdzekļi 1500 eiro apmērā un citi ar noziedzīga nodarījuma izdarīšanu saistīti dokumenti un priekšmeti.

Četras personas tika aizturētas un atzītas par aizdomās turētām, divām no tām Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums, bet abām pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti  drošības līdzekļi. Trim no aizdomās turētām personām ir krimināla pagātne. 

Viena no apcietinājumā esošām personām ir iepriekš atzīta par aizdomās turēto kādā no VID Finanšu policijas pārvaldes lietvedībā esošiem kriminālprocesiem, kas 2012. gadā tika nodots Jelgavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un šobrīd kriminālprocess atrodas iztiesāšanas stadijā Jelgavas tiesā.

5. februārī sāktajā kriminālprocesā patlaban turpinās sākotnējās un neatliekamās izmeklēšanas darbības. Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju VID nesniedz.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

tornis

Par visu tiks samaksaats attieciigajaam personaam un lieta noklusiis.Vee neviens ekonomiskais noziegums Latvijas veesturee nav sodiits.Nemaz nerunaajot par metalurgiem,parexiem,baltijaam

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 03:52

mamis

sen vajadzēja ņemt aiz krāgas šitos aferistus Valsti viņi izsūc līdz pēdejam bet ka jāmaksā nodokļus tad tiek izdomātas visvisādākās krāpnieciskās shēmas un ja izdodas krāpnieka kungus atmaskot tad visi kā viens ,saslimst,ar grūti ilgi ,ārstējamām, kaitēm nu un kā tu ,slimu, cilvēciņu tiesāsi nu bet viņi ilgi nedomā pārraksta uzņēmumus uz radinieku vārdiem un tāpat turpina krāpt mūsu Valsti uzskatu ka likumi ir nepilnīgi viennozīmīgi jāpiemēro visa īpašuma konfiskācija un labākajā gadījumā jāierāda istabele Stacijas ielas -kurjatņikos- vai Ānē Kalnciemā

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 09:05

Citas ziņas