Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID muitas amatpersonas aptur cigarešu kontrabandistu grupējumu. Seši kriminālprocesi 4

Valsts ieņēmumu dienest muitas amatpersonas ir apturējušas cigarešu kontrabandistu grupējumu, kas 10 mēnešu laikā veica cigarešu kontrabandu no Krievijas un Baltkrievijas uz Latviju lielā apmērā organizētā grupā. VID Muitas kriminālpāvaldē ierosināti seši kriminālprocesi par cigarešu kontrabandu lielā apmērā un par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm – kontrabandas ceļā ievesto cigarešu ar trešo valstu akcīzes markām uzglabāšanu, pārvietošanu un realizēšanu Latvijas Republikas  muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas.

Kopumā izņemts vairāk nekā pusotrs miljons „Winston” un „Bayron” markas cigarešu (1 780 300 gab.), veiktas astoņas kratīšanas un par aizdomās turētām atzītas deviņas personas, no kurām divām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums par noziedzīgu nodarījumu organizēšanu.

Veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, VID muitas amatpersonas atklāja organizētu personu grupu, kas ilgstošā laika periodā – no 2013.gada septembra līdz 2014.gada jūnijam – veica pretlikumīgas darbības, kas saistītas cigarešu nelegālu ievešanu Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas.

Kopumā atklātas sešas noziedzīgā grupējuma organizētās un veiktās nozieguma epizodes Līvānu novadā un ceļa posmā no muitas kontroles punkta Pāternieki līdz Rīgai. Par to VID Muitas kriminālpārvaldē ierosināti seši kriminālprocesi saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.un 3.daļu, kā arī 191.panta 1.un 3.daļu. Minēto epizožu ietvaros kopā izņemtas 561 620 gab. cigaretes „Winston” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un 1 136 200 gab. cigaretes „Bayron” ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu aplēsēm valstij novērstais kaitējums naudas izteiksmē, izņemot no apgrozības cigaretes tikai šo minēto nozieguma epizožu ietvaros, ir vismaz 267 400  eiro.
Viena kriminālprocesa ietvaros veiktas astoņas kratīšanas aizdomās turēto personu dzīvesvietās un ar transporta uzņēmumiem saistītās adresēs. Kratīšanu laikā izņemtas vēl 82 480 gab. cigaretes „Winston” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, kā arī priekšmeti, kuriem ir lietisko pierādījumu nozīme, bet vienas personas kratīšanas laikā izņemti 2114 eiro un 2760 Krievijas rubļi.

Par aizdomās turētām personām kopā atzītas deviņas personas. No tām divām personām – 1962.gadā un 1967.gadā dzimušiem Latvijas pilsoņiem – pēc izmeklētāja lūguma 2014.gada 11.jūnijā Ziemeļu rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu par noziedzīgo nodarījumu organizēšanu, savukārt septiņām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

konstantins-drēbju skapis

seši kriminālprocesi-seši nosacīti sodi jā un vēl ka tiek vēstīts pa kārtējo ,milzu , panākumu cigarešu tirgotāju vidū tad nemin cik paciņu vai bloku ir izņemts bet lai izskatītos iespaidīgāk ka tā saucamie dienesti strādā vaigu sviedros tiek minēts cigarešu daudzums ir tak atšķirība vai ,varenie, muitnieki divu bloku vietā ir izņemuši nevis 20 pacinas bet 400 cigarešu jā tā nu gan ir bijusi ,vērienīga,akcija sākot ar izspiegošanu aizturēšanu sagūstīšanu tas tik ir ko vērts

pirms 6 gadiem, 2014.07.05 09:19

Vanags

Atkal kada muitas noliktavas amatpersona uzvarisies ...

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 17:11

Citas ziņas