Vīķe-Freiberga un Zatlers spriež par darba pēctecību

Rīga, 19.jūn. Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un nākamais valsts vadītājs Valdis Zatlers šodien tikšanās laikā galveno uzmanību veltījuši Valsts prezidenta institūcijas darba pēctecībai, informēja Prezidenta preses dienestā.

Vīķe-Freiberga un Zatlers pārrunājuši dažādus tematus, kas saistīti ar Vīķes-Freibergas pieredzi Valsts prezidenta amatā, apsprieduši prezidenta funkcijas, darbu un uzdevumus.

Abas puses vienojušās, ka līdz Zatlera zvērestam Saeimā 8.jūlijā šāda domu apmaiņa un pieredzes nodošana tiks turpināta.

Tikšanās laikā pārrunāta 8.jūlija darba kārtība un tas, kā notiks Vīķes-Freibergas pilnvaru turpmāka nodošana Zatleram, kā arī apspriesti plānotie pasākumi, ar kuriem notiek aktīvs darbs. Nākamās nedēļas sākumā plašsaziņas līdzekļiem un sabiedrībai tikšot izplatīta precīza 8.jūlija darba kārtība.

Jau zināms, ka plkst.12 Saeimā notiks Valsts prezidenta zvēresta došanas ceremonija, savukārt svinīgā Rīgas pils atslēgu nodošana notiks pie Rīgas pils. Tāpat 8.jūlijā paredzēts ekumeniskais dievkalpojums, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un Brāļu kapos. Inaugurācija plānota 8.jūlija vakarā Jelgavas pilī.

Prezidente un Zatlers pārrunāja Baltijas valstu sadarbību. Vīķe-Freiberga sacīja, ka 3.jūlijā Rīgā notiks Baltijas valstu prezidentu tikšanās. Viņa aicināja jauno prezidentu piedalīties darba pusdienās ar Lietuvas un Igaunijas valstu vadītājiem un tā gūt iespēju uzņemt pirmos kontaktus ar Baltijas kaimiņvalstu līderiem.

Zatlers informēja Valsts prezidenti, ka turpina veidot savu komandu un darīs to zināmu plašākai sabiedrībai, kad darbs būs pabeigts.

Pievieno komentāru

Citas ziņas