Vīnē atrasta nozagtā Stradivāri vijole

Vīne, 6.jūn., LETA--DPA. Vīnē atrasta no 2,7 līdz 3,4 miljoniem dolāru (1,4 līdz 1,7 miljoniem latu) vērtā Stradivāri vijole, kura pagājušajā mēnesī tika izzagta no kāda mūziķa dzīvokļa, un saistībā ar to apcietināti seši gruzīni, trešdien ziņo policija.

Policija atrada vijoli otrdien kādā citā dzīvoklī Vīnē mazliet vairāk nekā nedēļu pēc tam, kad tā tika izzagta, atgriežot vaļā seifu, kas piederēja vijoles 49 gadus vecajam īpašniekam, teica policijas pārstāvis.

Policisti nāca uz pēdām gruzīniem, kad viņi pa pastu nosūtīja uz savu dzimteni mūziķa dzīvoklī nozagtu čemodānu, teica pārstāvis un piebilda, ka policija pārtvērusi sūtījumu, uz kura viņi bija norādījuši savu dzīvokli kā atpakaļadresi.

Policija ieradās dzīvoklī, atrada Stradivāri vijoli un vēl kādu šim mūziķim piederošu vijoli, kuru bija darinājis 19.gadsimta franču vijoļmeistars Žans Batists Vijoms un kuras vērtība varētu būt aptuveni 162 000 dolāru.

Antonio Džakomo Stradivāri (1644-1737) ir visu laiku slavenākais vijoļmeistars. Daudzas Stradivāri vijoles ir pasaulē dārgāko mūzikas instrumentu skaitā.

Savas dzīves laikā viņš izgatavoja vairāk nekā 1000 stīgu instrumentu. Bez vijolēm viņš darināja altus, čellus, ģitāras un vienu arfu. Aplēsts, ka līdz mūsdienām saglabājušies aptuveni 600 viņa izgatavoto instrumentu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas