Aizdomās par Brenču kapu apgānīšanu aizturēts trešais iespējamais vainīgais; policisti lūdz atsaukties cietušos

Par 33 apgānītajām kapavietām Dobeles pagasta Brenču kapos policisti aizturējuši arī trešo aizdomās turamo, informē Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece.

Policija jau iepriekš informēja par Brenču kapu apgānīšanu 27. jūnijā. Vandāļi bija apgāzuši vairākus kapu pieminekļus, krustus, salauzuši soliņus, kā arī izdarījuši citas vandāliskas darbības. Ierodoties notikuma vietā, policisti konstatēja 33 izdemolētas kapavietas.

Jau nākamajā dienā uz aizdomu pamata tika aizturēts 2002. gadā dzimis jaunietis un 1986. gadā dzimis vīrietis. Jaunietis jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā, savukārt vīrietis jau agrāk ir tiesāts. Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, 29. jūnijā Aizputē policistiem izdevās aizturēt trešo iespējamo vainīgo – 2001. gadā dzimušu jaunieti, kurš arī iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā. Pašlaik policija skaidro notikušā apstākļus, kā arī pārbauda viņu saistību vēl ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Policija neizslēdz, ka šāda veida darbības pastrādātas alkoholisko dzērienu iespaidā.

Uzsākts kriminālprocess par kapu apgānīšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saistībā ar Brenču kapu apgānīšanu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirknis lūdz atsaukties iedzīvotājus, kuru tuvinieku kapavietas cietušas no vandāliskām darbībām un ar pieteikumu vērsties Dobeles policijas iecirknī Muldavas ielā 14 vai zvanīt uz tālruņiem 110, 63702202, 63702239 vai 27840560.


Foto: facebook.com

Pievieno komentāru

Policijas ziņas