Aptur ar naftas produktu apriti saistītā grupējuma darbību; zaudējumi valstij – 6,9 miljoni 4

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 40 kratīšanas vairākās citās Latvijas pilsētās, arī Jelgavā, par aizdomās turētām atzīstot desmit un apcietinot vienu ar naftas produktu apriti saistīta uzņēmuma valdes priekšsēdētāju, 2013.gada aprīļa beigās apturēja trīs savstarpēji saistītu noziedzīgo grupējumu darbību. 

Nepamatotas PVN pārmaksas atmaksas izkrāpšanas, izvairīšanās no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas rezultātā valsts budžetam tika nodarīts zaudējums aptuveni 6,9 miljonu latu apmērā. Pret noziedzīgajos grupējumos iesaistītajām personām, ir uzsākti trīs kriminālprocesi, informē VID.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētājiem izdevās apturēt trīs organizētu personu grupas, kas laika posmā no 2012.gada un, turpinot savas darbības 2013.gadā, darbojās ar mērķi nemaksāt valsts budžetā nodokļus un legalizēt finanšu līdzekļus lielā apmērā, izmantojot savā valdījumā esošus uzņēmumus, kā arī šo uzņēmumu dokumentus, zīmogus, juridisko personu rekvizītus, bankas kontus, fizisko personu datus. 

Apturētajās shēmās darbojās vairākas ar naftas produktu vairumtirdzniecību saistītu uzņēmumu atbildīgās amatpersonas un ar tām saistītas personas, kuras Latvijā ieveda degvielu, bet, lai nemaksātu pievienotās vērtības nodokli, veica priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušām preču iegādēm. Rezultātā pievienotās vērtības nodoklis, ko ikviena privātpersona samaksā degvielas uzpildes stacijā par uzpildīto degvielu, nonāk nevis valsts budžetā, bet shēmā iesaistīto uzņēmumu faktisko vadītāju rīcībā, skaidro VID. Šādā veidā ievestā degviela tirgū tiek piedāvāta par ievērojami lētāku cenu, kas izkonkurē godprātīgos nodokļu maksātājus, šajā gadījumā – naftas produktu tirgotājus, kuri godprātīgi pilda nodokļu saistības. 

VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji kopumā veica 40 kratīšanas Rīgā, Ogrē, Jelgavā, Liepājā un Dobelē noziedzīgās shēmas dalībnieku dzīvesvietās, birojos un automašīnās, kā arī kriminālprocesā iesaistīto uzņēmumu, kam ir izsniegtas speciālās atļaujas noliktavas turētāja darbībai ar akcīzes precēm, degvielas, biodegvielas un naftas produktu naftas bāzēs. Kratīšanu laikā tika izņemti grāmatvedības dokumenti, datori un virkne citu izmeklēšanai nozīmīgu dokumentu.

Kopumā noziedzīgajos grupējumos bija iesaistītas 14 fiziskas personas un vairāk nekā 90 juridiskās personas, no kurām saskaņā ar pašlaik izmeklēšanas gaitā noskaidroto 26 bija reāli strādājoši uzņēmumi, bet 70 - fiktīvi uzņēmumi. 

Par aizdomās turētām atzītas desmit personas, tajā skaitā četri organizatori un trīs atbalstītāji, kam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, savukārt vienam līdzizdarītājam Jelgavas tiesa piemērojusi apcietinājumu, bet diviem citiem līdzizdarītājiem – ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus. 

Kriminālprocesu ietvaros pašlaik ir arestēti finanšu līdzekļi vairāk nekā 12 norēķinu kontos Latvijas kredītiestādēs, informācija par precīzu arestēto naudas līdzekļu apjomu no kredītiestādēm vēl nav saņemta.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

semens

tas tak ilgstoši notiek visās jomās uz tā saucamo ,darbu,dodas tikai ar vienu izauklētu domu kā rafinētāk apkrāpt Valsti un tajās rīta sanāksmēs jūs domājat apspriež kā labāk godīgāk paveikt darbu kā tad d--sā mazas ragutiņas rūpīgi tiek apspriesti ,godīgu, darboņu piedāvātie plāni kā vislabāk apzagt aplaupīt mūsu tik taudz cietušo Latviju

pirms 8 gadiem, 2013.05.08 12:49

Resnais

Nekonkrēts raksts. kāpēc nevar pateikt līdz galam uzņēmuma nosaukumus, vārdus un uzvārdus? Ja jāraksta par JAP darbībām, tad gan neraksta kāds uzņēmums, un kāds valdes loceklis, bet ir skaidrs, JAP un Salkazanovs.

pirms 8 gadiem, 2013.05.08 12:54

to Resnais

Priekš kam tev vārdi vai uzņēmuma nosaukumi? Tāpat lietu izbeigs pierādījumu trūkuma dēļ...

pirms 8 gadiem, 2013.05.08 14:37

burbulis

Tādi mēs esam--apzogam valsti , cik vien un kā vien spējam , un tai pašā laikā gaudojam, cik slikti, cik grūti , citi visi zagļi u. tt Vairāk vajadzētu propogandēt godīgumu, nekautrēties un ziņot attiecīgām institūcijām, lai savlaicīgi izskaustu šādas rīcības.

pirms 8 gadiem, 2013.05.08 15:04

Policijas ziņas