Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgādina par drošību, iepērkoties internetā 1

Pēdējā laikā Valsts policija saņem arvien vairāk iesniegumu no personām, kuras, vēloties iegādāties vai pārdot preci internetā, kļuvušas par krāpšanas upuriem, informē policijas pārstāve Samanta Čapkovska. Krāpšanas bieži vien saistītas ar grāmatu, telefonu un portatīvo datoru, kā arī citu sadzīves priekšmetu tirdzniecību.

«Iepirkšanās internetā daudziem ir kļuvusi par ierastu ikdienas sastāvdaļu. Dažādos sludinājumu portālos vai sociālo tīklu grupās, noskatot sev tīkamu preci, varam to ērti iegūt, pat neizejot no mājas. Tajā pašā laikā diemžēl internets ir vide, kurā viegli veikt krāpnieciskas darbības – personas var slēpt savu identitāti un nemitīgi to mainīt,» stāsta S.Čapkovska.

Krāpšanas shēmas sludinājumu portālos un sociālo tīklu grupās tiek realizētas gan no preces pircēju, gan pārdevēju puses. Summas, par kādām tiek apkrāpti potenciālie pircēji un pārdevēji, ir no pāris eiro līdz pat vairākiem simtiem.

No pircēju puses pēdējā laikā aktualizējušies krāpšanas gadījumi, kad, slēdzot darījumu ar interneta starpniecību, tiek viltoti maksājuma uzdevumi. Piemēram, sludinājumu portālā pārdevējs ievieto informāciju par kādas preces pārdošanu. Konkrētās preces tīkotājs jeb pircējs it kā piekrīt darījumam, pārdevējam nosūtot maksājuma uzdevumu, kas apliecina, ka maksājums ir veikts. Uzreiz pēc maksājuma uzdevuma nosūtīšanas pircējs lūdz konkrēto preci nosūtīt. Kā izrādās vēlāk, maksājuma uzdevums bijis viltots un nauda pārdevēja kontā neienāk. Rezultātā pircējs saņem preci, bet pārdevējs tiek apkrāpts.

Tāpat zināmi gadījumi, kad preces pārdevējs, uzticoties potenciālajam pircējam, pirms preces nosūtīšanas vispār neprasa uzrādīt nekādu maksājuma apliecinājumu.

Arī pārdevēji apkrāpj pircējus, piemēram, piedāvājot neesošu preci vai preci ar defektiem. Vairākos gadījumos pircējs ir veicis samaksu par preci, bet pārdevējs piedāvāto preci nenosūta.

Valsts policija aicina vienmēr pārbaudīt sev vēlamā darījuma drošību un ticamību, sevišķi, ja pircējs vēlas pasūtīt preci par salīdzinoši lielu naudas summu vai piedāvātās preces cena nešķiet adekvāta – piemēram, tā ir pārāk zema ar mērķi piesaistīt potenciālos pircējus. Drošāks veids šo darījumu norisei ir tikšanās klātienē, tādējādi uz vietas pārbaudot konkrēto preci un veicot apmaksu. Īpaši tas attiecināms uz darījumiem, kad runa ir par lielu naudas summu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ibio

Preci iesaku izsutit parliecinoties par ienakuso naudu konta.

pirms 3 gadiem, 2017.04.10 17:02

Policijas ziņas