Autobusa un mašīnas sadursmē cieš vadītāja; uz šosejas notriec gājēju 14

Pagājušās nedēļas nogalē Jelgavā un novadā notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, informē Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece.

Piektdien ap pulksten astoņiem Dobeles šosejā, braucot ar autobusu «Setra S313 UL», 1977.gadā dzimušais neievēroja drošu distanci un uzbrauca priekšā braucošai «Toyota Corolla». Avārijā muguras sasitumus guva 1990.gadā dzimusi automašīnas vadītāja.

Savukārt no slimnīcas piektdien saņemta informācija, ka Platones pagastā uz šosejas Jelgava – Lietuvas robeža notriekts 1967.gadā dzimis gājējs, kurš šķērsoja brauktuvi. Pēc sākotnējās informācijas, gājējam uzbrauca 1954.gadā dzimis «Renault Megane» vadītājs.

Savukārt svētdien kāds 1979.gadā dzimis motociklists ar «Honda CBR» Tērvetes ielā uzbrauca dzelzceļa aizsargbarjerai, to bojājot. Vīrieša izelpā konstatēts 1,18 promiļu reibums.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Vernons

Katram otram uz ceļa ir jāiespringst, jo katrs pirmais ir svētāks par svētu. Pa visvieglākās pretestības ceļu iet policija, neievēroja drošu distanci! Varbūt būtu pareizi - strauji nobremzēja. Ierindas pilsonis nepiedalās ekstrasensu cīņās un uzminēt priekšā braucošā nodomus ir neiespējami. Kur tad palika brīdinājuma signāli?

pirms 8 gadiem, 2013.08.26 23:40

Audit

SETRA tak stājas kā iemīta! Vai tomēr jaunākās tehnoloģijas Daimlers patuējis Mercedesam un Setrā kā pabērnam, atstājis veco!? Tieši dēļ tā ka nevar uzminēt priekš braucošā nodomus ir jāievēro distance attiecīgi vadāmā transporta līdzekļa tehniskajām īpašībām!

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 08:41

Vernons

Rīgas "DINAMO" hokeja komandai ir "SETRA S 416 HDH" ar visām ekstrām! Un "Mercedes" no " Setras" ne ar ko neatšķiras! Vienīgi "Setra" saņem dvēselīgāku attieksmi, gan būvējot, gan ar klientiem runājot!

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 09:38

moše

Vernon!Es gaidu to dienu kad kāds daunis iekrāmēs tev d!rsā tā ka tu app!rdīsies kā mazs ezis!Protams ka es tev to nevēlu,bet gribētos tad dzirdēt tavus spriedelējumus.

pirms 8 gadiem, 2013.08.26 23:58

Vernons

Mani spriedumi ir pamatoti ar CSN punktiem! Jūsu emocijas un ambīcijas ir bez seguma! Jūs abi divi, Audit un moše, varētu būt ceļu policisti, kuri pie šādām sadursmēm raksta šādi: vadītājs ir pārkāpis CSN 10. un 119. punktu prasības un atzīstams par vainīgu sadursmes izraisīšānā. Kāpēc CSN ir jāievēro katram otram, ja 10. punktā rakstīts katram? Kāpēc "priekšā braucošam bremzējot", pec 119. punkta nav saistoši CSN 118.4., 70., 73., 77. un 10. punktu uzstādījumi? Kontrolēt sava auto aizmuguri vajag vairāk nekā priekšu! CSN nav sadaļās "brīdinājuma signāli", nav normas nevar konstatēt parkāpumu! Brīdinājuma signāliem brīdinājuma zīmes statusu un problēma atrisināta.

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 09:32

Audit

Vernon, ja priekš braucošais, itkā, staruji bremzējis, kas ir subjektīvs viedoklis un nav pamatots ar faktiem un nepieciešāmību, tad aizmugurē braucošais mav iecērojis to pašu 10. punktu un drošās distances ievērošanu. Latvijā spēkā esošie CSN ir izstrādāti pamatojoties un ES valstīs pieņemtajiem, k'diem tiem arī jābūt. Negribas ticēt, ka "vecās" Eiropas valstu auto satiksmes speciālisti nav apsvēruši visus par un pret. Tavi spriedumi var būt pamatoti tikai no viena skatpunkta, nevis no kopējās ceļu satiksmes drošības. Distances ievērošana ir tieši mamatota ar izvairīšanos no straujas bremzēšanas, savlaicīgas situācijas novērtēšanas un adekvātas rīcības lai izvairītos no CS negadījuma. To jau Tev nesaprast!

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 09:40

Vernons

Sesdien, Kūdrā, Ventspils šoseja, mazais Neoplan ielika Saulkalnes cementa vedējam pakaļā un pēc tam pa kreisi ielidoja grāvī. Cementa vedējs, pēkšņi ieraugot krodziņu, no visas sirds, ar melnām svītrām uz asfalta veica bremzēšanu. Es redzēju tikai sekas un no grāvja ārā vilkšanu. Kādas cementa vedējam bija problēmas 200 metrus iepriekš ieslēgt labo pagriezienu? Kādas problēmas bija paskatīties spoguļos, kas notiek aizmugurē? Maģistrāla šoseja, bez palēninājuma joslām! 200 metrus iepriekš ir brīdinājuma zīme, "krustojums ar mazāk svarīgu ceļu", pretī krodziņam. Cementa vedējs pastrādāja noziegumu, strauji, pēkšņi nobremzēja, tāpēc ka nogulēja savu ēdienreizi. Un sadursmes cēloni attaisnosim bet sekas notiesāsim? Es vēlos tam visam pielikt punktu, jo ātrāk jo labāk!

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 09:51

Audit

Pareizi, būsim atbildīgi katrs par savu rīcību. Ņemot vērā Tavas fizikas un auto tehnisko sp''sju zināšanas, busam vajadzēja apstāties bez problēmām. Nav brīnums, ka cementa vedējs atstāja melnas svītras, nenoslogots, + vel vājš tehniskais stāvoklis, tas neliecina par staruju, kas nav aizliegta, bet gan nepamatotu bremzēšanu.

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 10:00

Vernons

Vācijā visvairāk auto mašīnu un vismazāk avāriju! Policiju neredz, jo tur viens otru uzrauga un ātrums nav vēl tas noteicošais. Brīdinājuma signāli tur tiek cieņā un godā turēti un arī respektēti. Ceļu infrastruktūra ir izveidota tā, lai nerastos nekadas problēmas, bet mēs no Latvijas arī pie šādiem apstākļiem protam sastrādāt ziepes. Uz autobāņiem, pat smagajiem neoficiāli, ir palielināts ātrums. Toties autobusiem visā Eiropā samazināja no 110 km/h un 100 km/h unizdarīja to klusi un mierīgi!
Visi brauc ar apmēram vienu ātrumu ar lielu distanci, kur jāredz divi marķieri uz ceļa. Pa labo malu Tev neviens neuzdrošināsie iet garām un pa tukšu otro joslu arī nevilksies!

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 10:11

Audit

Beidzot no VERNONa kas sakarīgs lasāms! Tev pilnīga taisnība, bet piemirsi pieminēt, ka pie pēcpuses, pilsēta, lielceļs, vai maģistrale neviens nelīmēja, ietur jauku distanci. Vel vairāk, par distances neievērošanu, ko bieži atgādina ceļazīmes, vari nopelnīt jauku sodu. Kā pats saki, kādam Latvijas pilsonim ir precedents, 270 EURO. Un vel, braukšanas maniere ir jāpielāgo konkrētiem ceļa, laika un tt apstākļiem! Tas ir tāpat kā ar jaunajiem bakalauriem, diploms ir, grāmtu izlasījis ir, bet no reālās dzīves situācijas nejēdz neko.

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 16:17

Dusmīgā

Platones pagastā vajadzētu vairāk kontrolēt tos, kas brauc alkohola reibumā, jo tādu tur ir ļoti daudz!

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 09:01

jautrā

tāpēc jau tā ir Platone, kurā skaidrā brauc tikai retais, bet ozols vaktē tikai Vircavu, lai kādam uzliktu atkal sodu par pārsniegtu ātrumu-5 km/h

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 13:38

Čukča

Nu man,adnaka,skaidrs.Ja kāds izskrien mašīnai priekšā,tad:1.izskrējušais jānobrauc,2.jāpaskatās spoguļos,3.jāsaslēdz visi pagriezieni,4.jāizšauj signālraķete,5.lēni jāuzsāk bremzēšana.

pirms 8 gadiem, 2013.08.28 17:40

Vernons

CSN jāieliek atpakaļ sadaļa "Brīdinājuma signāli" un jāpapildina , ka brīdinājuma signāliem ir brīdinājuma zīmes statuss! 100 metri pilsētā 200 metri ārpus tās! 36 gadus STOP signāls ir ar augšup paceltu roku un nekā savādāk!

pirms 8 gadiem, 2013.08.28 22:17

Policijas ziņas