Cīņai ar smēķējamo maisījumu tirgotājiem gatavojas veidot brīvprātīgo vienību 19

Jelgavniekos sašutumu izraisījusi ziņa par legālo narkotiku nekaunīgu pārdošanu pašā pilsētas centrā. Viena no pilsētā esošajām apreibinošo vielu tirgotavām ierīkota daudzdzīvokļu mājas pagrabstāvā tikai dažu metru attālumā no Jelgavas Domes, un šim faktam uzmanību pievērsa laikraksts «Zemgales Ziņas».

Uzņēmējs Andrejs (vārds mainīts), kurš dzīvo šajā namā un turpat izīrē arī tirdzniecības platības, laikrakstam «Diena» atklāj veidu, kā apšaubāmo vielu tirgotāji mēģinājuši viņu apmuļķot, lai noslēgtu telpu nomas līgumu: «Zvana man un skaidro, ka nodarbojas ar tīrīšanas līdzekļu un tējas tirdzniecību un vēlas uz mēnesi noslēgt darījumu, īso periodu pamatojot ar vēlmi novērtēt, kā konkrētajā vietā veiksies, un, lai es ātrāk piekristu, piedāvā maksāt augstāku cenu.» Uzņēmējs aizdomīgajam darījumam nav piekritis, taču tirgotājiem izdevās pārliecināt blakus telpu īpašnieku, kurš pēc līguma parakstīšanas, uzzinājis par jauno īrnieku patieso darbības veidu, bijis ļoti neapmierināts, šodien raksta laikraksts. «Tas, ka viņi uzdrošinās nodarboties ar šo lietu pilsētas vadības acu priekšā, ir kā spļāviens sejā, un arī policija viņus neierobežo! Nevaru ļaut saviem bērniem pagalmā rotaļāties, kamēr tur diennaktīm apgrozās visi šie aizdomīgie tipāži! Ja amatpersonas nedēļas laikā neradīs risinājumu, veidošu brīvprātīgo vienību, lai ar citām metodēm patriektu šos neliešus no mūsu pilsētas!»

Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andris Lakstīgala «Dienai» norāda, ka vielu tirgotāji ļoti bieži maina atrašanās vietas un likumsargi par viņu darbību katru dienu saņem vairākas iedzīvotāju sūdzības: «Cilvēki uztraucas par savu drošību un baidās, ka šo maisījumu lietotāji reibumā varētu uzbrukt. Izbraucot uz notikuma vietu, mēs varam tikai pārbaudīt personu datus, jo tirgotā viela ir legāla, lai gan novērojumi liecina, ka tās ietekme ir graujoša.» A.Lakstīgala piebilst, ka reidos vairākkārt izdevies atrast meklēšanā esošus likumpārkāpējus un protokoli par šo vielu lietošanu sastādīti arī nepilngadīgajiem.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas priekšnieks Pēteris Bauska skaidro, ka šo rūpalu likumsargi var tikai ierobežot, trenkājot tirgoņus par tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem, piemēram, čeku neizsniegšanu vai ugunsdrošības noteikumu neievērošanu, kā arī ik pa laikam izņemot preci, lai veiktu sastāvdaļu ekspertīzi: «Problēma ir ļoti sasāpējusi - šo it kā legālo vielu reibumā esošs autovadītājs kādu var notriekt. Rūpals sāk izplatīties lauku reģionos, tādējādi vēl vairāk degradējot vietējo jaunatni.»

«Vienīgais, ko šajā gadījumā spēj Dome, ir runāt ar vietējiem uzņēmējiem, lūdzot viņiem neizīrēt tirdzniecības platības aizdomīgo vielu tirgotājiem vai lauzt noslēgtos līgumus, taču tas neatrisina problēmu saknē. Pietiek parunāt ar mediķiem, kuriem katru dienu nākas sniegt palīdzību apreibušiem jauniešiem, lai saprastu, ka situācija ir nopietna,» norāda Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS). Viņaprāt, jautājums joprojām ir aktuāls valdības kūtruma dēļ, kas baidās pieņemt drosmīgus lēmumus, lai ierobežotu apreibinošo vielu tirgoņus.

Visu rakstu var lasīt šodienas laikrakstā «Diena».

Pievieno komentāru

Komentāri 19

desa

Jelgavas pašvaldības policija izliekas par muļķiem , jeb ir saistīti ar šo biznesu . Tikai idiots var ierasties pilnā mundierī , trafarētā policijas mašīnā un ķert narkotiku tirgotājus . Policijas priekšnieks Vanags ir bijušais ceļu policists un tapēc viņam nav jēgas par noziedznieku ķeršanas metodēm. Amatā šis frukts tika kā Rāviņa mafijas biedrs. Esam liecinieki korupcijas augļiem.

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 14:25

šie laiki

Neticu, ka mūsu dienās ir tāda korupcija.

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 15:44

Nosties šo.

http://www.youtube.com/watch?v=_7fbdf90kco

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 02:10

eu

Ja gribētu - izķertu . A priekš kam ??? Nāks vēlēšanas un reņģēdāji tāpat ievēlēs.

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 14:31

Resnais

Valdība ir uzņēmusi kursu uz eiro, un viss pārējais ir sīkumi.

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 14:33

Slikta ziņa

Šodien ieejot rūpniecības preču tirgū ,mājā uz stūra kur tirgo antenas,ietvaļā tirzniecība ar preci ,pat rinda stāv

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 15:14

..

Ir vairaki video, kā Krievijā cīnās pret tādiem, brīvprātīgo grupa, iesaku pavērot un rīkoties tāpat!

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 15:41

aka

tu laikam nemirstigais

pirms 8 gadiem, 2013.07.19 01:05

,,,

piesakies,cik lien,tevi tur negaida,mani ar...

pirms 8 gadiem, 2013.07.17 17:01

musu

baleliniem , taa saucamiem rengedajiem jamacas no kriviem kuri pienema atbilstoshu likumu parlamentaa skaabekla piegriezshanai shiem darboniem .

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 20:58

ferdinands

Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andris Lakstīgala «Dienai» norāda, ka vielu tirgotāji ļoti bieži maina atrašanās vietas
toties cīgu tirgotāji nemaina, kā tirgojuši, tā tirgo un krāmu tirgus konteinerā kā glabājuši preci, tā glabā

pirms 8 gadiem, 2013.07.15 21:54

MĒS TO VARAM!

Tā , lai mēs , kaut ko darītu lietas labā , mēs sēžam salikuši rokas. Ir jācinās ar šo legālu maisījumu pārdošanu , tas bendē jauniešus! -Kā mēs ar šo varam cīnīties? - Noskataties video kā šo dara Krievijā un padomājāt : http://www.youtube.com/watch?v=_7fbdf90kco

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 02:08

Lokaly

Tā darīt nedrīkst. Aktīvisti par huligānismu tiks cietumā.

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 09:33

---

To ir jādara , lai seju nevar redzēt. ;)

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 14:16

kārlis

kādas vienības ja tiek fiksētas tādu augu maisījumu tirgošanas licenci nost uz vismaz 10 gadiem naudas sodu no 5000-10000 latiem un vēl piemērot dažādas konfiskācijas tā lai tam ,dižajam, tirgonim pielec uz visiem laikiem a mēs te bakstamies kā tādi nevarīši palasiet vēsturi kādām metodēm Ā. Hitlers tika galā ar visām tamlīdzīgām nebūšanām ko ar tādiem dara mūsdienu Ķīnā bet mēs te mūždien aizrunājamies ar cilvēktiesībām tad jājautā kur tad ir to cilvēku tiesības kuri regulāri cieš no tādu appīpējušos šmurguļu visatļautības

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 05:38

feliks

redz cik jauki un vēl neaizmirstiet no vecās kumodes izvilkt boļševiku pionieru kaklautus sastāties rindā un skaļi dziedot -kas tur soļo kas tur iet pionieri iet kas tur skaistas dziesmas dzied pionieri dzied vecs komunistu niķis-vienības-šitie appīpējušies ,bērniņi, jums iespļaus sejā labākajā gadījumā sliktākajā pakutinās ribiņas ar pamatīgu nazīti un jūsos noslaucīs kājas veriet acis mostaties sen jau citi laiki un arī jābūt citādām metodēm cīņā ar visatļautību

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 05:50

siksna

Ir redzēti tādi naža vicinātāji,kā dabū pa lūpu,tā nezina kur to nazīti likt

pirms 8 gadiem, 2013.07.16 15:53

Policijas ziņas