Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

IDB aizliedz izbraukt no valsts policistam, kurš dzērumā sabrauca velosipēdistu 24

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizliedzis izbraukt no valsts Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonai, kura dzērumā sabrauca velosipēdistu, aģentūra LETA noskaidroja IDB.

14. jūnijā Dobeles novada Bērzes pagastā, braucot virzienā no Dobeles uz Jelgavu, policista vadītā automašīna “Volvo” sadūrās ar “Volkswagen Golf”, kas veica kreiso pagriezienu. Pēc sadursmes “Volvo” sadūrās ar metāla barjeru un uzbrauca velosipēdistam.

Velosipēdists – 1969. gadā dzimis vīrietis – tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk mira. Arī policijas darbinieks nogādāts medicīnas iestādē ar dažādām traumām.

Avāriju policijas darbinieks izraisījis savā brīvajā laikā ar privāto mašīnu. Slimnīcā noskaidrots, ka viņš transportlīdzekli vadījis, būdams 1,32 promiļu reibumā.

Šobrīd IDB tiek veiktas izmeklēšanas darbības. Lai tiktu nodrošināta vispusīga un pilnīga izmeklēšana un netiktu traucēta pierādījumu vākšana, 20. jūnijā Valsts policijas amatpersona aizturēta par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē, un ja tā izraisījusi cietušā nāvi.

Amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums vadīt jebkādas kategorijas transportlīdzekli.

Jūnijā citā avārijā Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā, notika sadursme starp taksometru “Toyota” un automašīnu “Mercedes-Benz”, kuru ārpus darba laika vadīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes inspektors. Policijas inspektors automašīnu vadījis 2,58 promiļu stiprā reibumā.

Negadījums noticis ar privāto automašīnu, un tajā nav smagi cietušo. Notikuma vietā mediķi sniedza palīdzību 1996. gadā dzimušam vīrietim – automašīnas “Mercedes-Benz” pasažierim. Viņš, tāpat kā pārējie negadījumā iesaistīto automašīnu pasažieri, no hospitalizācijas atteicās.


Foto: vp.gov.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Vernons

Skaidrā prātā esot, ar "Golfu", izraisa sadursmi, bet policistu mēģina atzīt 100%, par vainīgu, seku radīšanā!
Kur loģika? CSL 19. panta 1., 3. un 4. punkti pamats izmeklēšanas sākumam.
Ko neizdarīja Golfa vadītājs? Neieslēdza pie brīdinājuma zīmes kreiso virzienrādītāju! Neieņēma kreiso malējo stāvokli braukšanas virzienā, cieši gar ass līniju! Nekontrolēja situāciju aizmugurē spoguļos! "Neatvēra spraugu" labajā pusē sevis apsteigšanai! Tas viss bija pēkšņi un spontāni. To sauc par agresīvu rīcību! Pārāk daudz pārkāpumu "priekšā esošam bremzējot", lai sekas notiesātu! Cēlonis visā šajā lietā ir "Golfa" vadītājs ar savu stulbo rīcību!
Divu "duraku" dēļ bojā aizgāja nevainīgs cilvēks!

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 12:18

asdfgh

1,32 promiles!!!!

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 19:04

,,,

1)tajā ceļa posmā ātrums ir 70. Golfists ar tādu ātrumu pagriezienā nebrauca. Tātad-ātrums tika samazināts, un volvistam vajadzēja saprast, ka gaidāms kāds manevrs, ja pat netika rādīts pagrieziens. Bet ja acis ir aizlietas ar šnabi-tad jau more do kolen.
2) normāls braucējs krustojumā neapdzen.

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 08:20

hue

Ignorējiet to vernina trolli. Muld par to ko nezin. Itkā viņš tur būtu bijis.
Kādu vēl spraugu labajā pusē? Krustojumā zemākās prioritātes ceļi neatrodas pretī.
Un nedrīkst aizmirst, ka tur ir 70km/h zīme.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 12:58

Vernons

Laikam arī Tu esi "Golfistam" līdzīgs pēc dabas un saprašanas. CSN jāpilda katram, ne viss katram otram! Un ceļi ir jābūvē ar ātruma samazināšanas joslām! Ja ne savādāk! Un ikviens manevrs uz ceļa sākas un beidzas ar CSN 57. punktu! Izlasi! Iegaumē un izpildi!

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 14:31

Pēteris

Vienmēr lasu un priecājos par opja "gudrībām"! Vēl tik varēja iepīt likumisko paļāvību, bet tad teksts būs pilnīgi sviestā.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 17:33

Vernons

Aizliegts strauji bremzēt! Aizliegts samazināt ātrumu bez savlaicīgiem brīdinājuma signāliem! Signālu esamība vēl neatbrīvo no atbildības un pienākuma garantēt drošību!
Aizliegts vadīt auto alkohola vai kādu citu vielu reibumā! Aizliegts pārkāpt ātruma limitu konkrētā ceļu posmā! Aizliegts šķērsot nepārtraukto līniju, jo par tās šķērsošanu draud Nāves sods, kādam!
To aizliegumu abām iesaistītam personām ir vairāk kā vajag.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 15:03

Greex

Papildināšu vēl ar:
- aizliegts neievērot distanci no priekšā braucošā,
- aizliegts braucot novērst uzmanību no ceļa.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 15:45

Vernons

Ikviens ātruma samazinātājs kļūst par šķērsli! Bet ātrumu atšķirība divas reizes, bremzēšanas ceļu garumos atšķiras četras reizes! Vēl aktuālāka kļūst brīdinājuma signālu nozīme. 200 metrus pirms manevra pie 90 km/h ir 8 (astoņas) sekundes! Vaina abpusēja ne viss vienpusēja! Tas saucas vispusīgi un objektīvi.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 15:55

Pēteris

Šādu vārdu savienojumu CSN nav. "Aizliegts strauji bremzēt! Aizliegts samazināt ātrumu bez savlaicīgiem brīdinājuma signāliem! Signālu esamība vēl neatbrīvo no atbildības un pienākuma garantēt drošību!"
Bet ir "Aizliegts vadīt auto alkohola vai kādu citu vielu reibumā! Aizliegts pārkāpt ātruma limitu konkrētā ceļu posmā! Aizliegts šķērsot nepārtraukto līniju, ievērot drošu distanci, lai nepieciešamības gadījumā spētu apturēt transporta līdzekli neizraisot sadursmi".

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 17:27

Vernons

Dažam labam CSN sastāv tikai un vienīgi no "Distances ievērošanas" un tad arī tikai aizmugurē braucošam! Un kas jādara pašam?

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 15:57

Saho.

Viss ir ļoti vienkārši. Viens neparāda pagriezienu, otrs aizlējis mūli nenovērtē reālo situāciju un cilvēks pagalam.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 19:22

kas strādā policijā?

Mani arvien biežāk uztrauc, kādi cilvēki aiziet strādāt uz policiju. Ar nestabilu nervu sistēmu un noslieci uz grādīgā lietošanu. Visu cieņu policistiem, kas ir gudri, kārtīgi, godīgi un nosvērti

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 20:09

Resnais

tantes tramvaja pieturā runā, ka policijā ir kadru deficīts. Lielie reidi ir tikai propaganda televīzijai. Reāli Kuldīga - Jelgava 24.06 nevienas ekipāžas. Jo skaļāk bazūnē reidus un kontroles, jo vairāk saproti, ka šie vienkārši lāpa robus savos ierobežotajos cilvēkresursos, mēģinot iebiedēt. Algas niecīgas, atbildība liela. Labie laiki beigušies. Mašinas vnk stāv un nav kas ar tam brauktu. Ja agrāk varēja ekipāžā piepelnīt otru algu, tad tagad piestiprinātas kameras un mikrofoni.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 22:36

to Vernons

Skatos Vernonu šoreiz paņem vienos vārtos.
Šī nu reiz ir tā situācija, Promiles, kad pārējais kļūst mazāk svarīgs.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 20:26

Vernons

Jautājums visiem "kārļiem". Kāds ir ātruma samazināšanas process? Reāla iespēja nolikt mani "Vienos vārtos"!

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 22:09

sos

debiliķi, aizbrauc un apskaties to krustojumu tad purkšķini biksēs. Lai šajā krustojumā uztaisītu avāriju, ir jābūt galīgam idiotam, kurš neievēro ātruma zīmi. Dzērājam nav pie stūres jāsēž. Bet protams-ja tas nebūtu policists, Vernons dziedātu citu dziesmu.

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 15:08

Vernons

Man gluži vienalga policists, Pēteris vai Jānis, Tava, mana, golfista, vai volvista, jebkāda kustība pa labi, vai pa kreisi sākas un beidzas ar CSN 57. punktu! Un pat tad tas nevienu no mums nekad un nemūžam neatbrīvos no atbildības un pienākuma garantēt drošību! Spoguļi nav domāti smukumam. Tiem ir funkcionāla nozīme, kontrolēt situāciju aizmugurē, arī aplam muļķīgu! CSL 19. panta 3. punkts uzliek par pienākumu katram rīkoties TĀ, lai nebūtu negadījumu.

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 15:24

Vernon?

Tu esi muļķis vai kā? Golfs veica pagriezienu pa kreisi krustojumā, kur to ir atļauts darīt! Pirms krustojuma ir zīmes, kas šoferus brīdina, ka priekšā ir krustojums, nepārtrauktās līnijas un zīmes, kas norāda uz to, ka jāsamazina ātrums. Tātad, tas sadzēries policists mēģināja apbraukt golfiņu, kas atgādināšu veica pagriezienu pa kreisi, pa kreiso pusi ar cerību, ka golfins to darīs lēnam un viņš tāds varonis aizbrauks.. vot aizbrauca... un vēl, ja priekšā braucošais ir ieslēdzis pagriezienu pa kreisi, tātad aizmugurē braucošajam vairs nav tiesību apdzīt priekšā braucošo auto.. man arī no rītiem ir gudrīši, kas neskatoties uz to, ka esmu ieslēgusi pagriezienu pa kreisi dzen nost neskatoties, ka man tulīt jāgriežas nost.. sist tādus idiotus!!!

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 13:23

Vernons

"Lielbritānijas tiesa pirmdien Latvijas pilsonim Romānam Krilovam par cilvēka nonāvēšanu autoavārijā piespriedusi deviņus gadus cietumā. 41 gadu vecais Krilovs, atrodoties pie automašīnas «Volvo» stūres, bijis alkohola reibumā, runājis pa mobilo tālruni, turklāt braucis pa pretējās kustības joslu, tiesā sacīja prokurors. «Viņš ne tik vien bija piedzēries, bet arī lietoja mobilo tālruni, turot to rokā. Viņš veica telefona zvanu plkst.23.42, un šis zvans ilga astoņas minūtes un 14 sekundes. Šis telefona zvans beidzās astoņas sekundes pirms trieciena vai arī trieciena brīdī,» sacīja prokurors."
Mēs esam svētie! Telefonus nelietojam!

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 15:28

Pēteris

Alkohola reibums nekas, pretējā josla nekas, telefona lietošana kaut kas. Vadot automašīnu, lietot telefonu nav aizliegts, palasi likumus un beidzot pamēģini tos izprast.

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 16:12

Resnais

Veco zēn, Lielbritānijā taču visi brauc pa pretējo kustības joslu!

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 18:48

jons

nu kā ta tā un ko darīt ja kruķim leišos labas dessas gribās sapirkties pie leiša jau gan varētu laist leitis letiņam tak ir tas pats kā guculis

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 11:13

Policijas ziņas