Par laupīšanu aiztur sešus jauniešus, tostarp nepilngadīgos 1

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde informē, ka Patruļpolicijas nodaļas darbinieki pēc informācijas saņemšanas no cietušā, ka viņš ir aplaupīts, sestdien Jelgavā aizturējuši sešas personas. 

24.augustā ap pulksten diviem naktī Pasta ielā pielietojot vardarbību pret 1981.gadā dzimušu vīrieti, personas nolaupīja mobilo telefonu un 40 latu.

Policija pēc informācijas saņemšanas sāka operatīvos meklēšanas pasākumus un «pa karstām pēdām»  aizturēja vienu 1994.gadā un vienu 1995.gadā dzimušu,  trīs 1996.gadā dzimušus jauniešus un vienu 1997.gadā dzimušu jaunieti. Tiesa pieciem no aizturētajiem piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu, informē Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece. 

Personas iepriekš vairākas reizes jau tiesātas par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem. Izmeklēšanas laikā policija papildinformāciju nesniedz. Veicot izmeklēšanu, policijas darbinieki pārbaudīs, vai aizdomās turētās personas nav saistītas ar citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. 

Sākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no mantas glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pavisam riebīgs

Ceru, ka varoņiem beigās kaut ko arī piespriedīs, citādi par daudz augstu vilni sit tā visatļautība.

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 22:28

Policijas ziņas