Par neprofesionālu rīcību konflikta laikā Bauskā policijas darbiniekiem piemēroti disciplinārsodi 1

Ir pabeigta disciplinārlieta, kura tika ierosināta saistībā ar 27. maijā interneta vietnēs ievietoto videoierakstā fiksēto amatpersonu rīcību agrā rītā pie spēļu zāles Bauskā.

Policija jau iepriekš informēja, ka uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas bija atstādinātas divas policijas amatpersonas. Disciplinārlietas izmeklēšanas laikā tika rūpīgi izanalizēti un izvērtēti visi iesaistīto personu paskaidrojumi, kā arī policijas rīcībā esošie video ieraksti.

Policijas amatpersonai, kuras rīcība tika fiksēta video ierakstā, par pasīvu un neprofesionālu rīcību piemērots disciplinārsods – rājiens. Papildus jānorāda, ka šī amatpersona tiks novirzīta amata pienākumiem, kas ikdienā nebūs saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un reaģēšanu notikumu vietās.

Savukārt policijas amatpersonai, kura netika konstatēta video ierakstā, bet šajā laikā atradās notikuma vietā automašīnā, par neprofesionālu rīcību piemērots disciplinārsods – piezīme.

Zemgales reģiona pārvaldē ierosināta disciplinārlieta pret divām Valsts policijas amatpersonām par neprofesionālu rīcību konflikta atrisināšanā. Abi policisti uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku tika atstādināti no amata pienākumu pildīšanas.

Disciplinārlieta tika ierosināta saistībā ar sociālajā tīklā “Facebook” ievietoto video, kurā bija redzami trīs acīmredzot konfliktējoši vīrieši pie lielveikala Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi – civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video redzams, ka sitējs pameta notikuma vietu un pievienojas grupiņai citu cilvēku.

Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video policistam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā.

Iepazīstoties ar pārbaudes laikā gūtajiem materiāliem, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde guvusi apstiprinājumu tam, ka video redzamā Valsts policijas amatpersona ar kolēģi, kura tajā brīdī dienesta automašīnā pieņēma paskaidrojumu no spēļu zāles apsarga, konflikta atrisināšanā rīkojušies neprofesionāli.


Foto: vp.gov.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

sos

kaut kas nav riktīgi tai policijā. dzērumā brauc, izraisa avārijas, nepilda savus pienākumus, ir neprofesionāli. Vai mums vagad tādu policiju? Iespaids rodas, ka tur strādā tie, kas citur netiek pieņemti.

pirms 4 gadiem, 2017.06.28 08:20

Policijas ziņas