Pēc abu vecāku nāves četri bērni ilgstoši paliek dzīvoklī vieni; jaunākais mirst no bada 6

Dobelē sociālajā mājā, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

Kā šodien žurnālistus preses konferencē informēja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis, notikusī nelaime atklājās pēc tam, kad policija Dobelē saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt savu meitu.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu kliedzieni. Policija izsauca ugunsdzēsējus glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa logu.

Kā izteicās Ķuzis, policisti vēlāk ieraudzījuši šausminošu ainu. Dzīvoklī miris atrasts 1966. gadā dzimis vīrietis un 1993. gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Konstatēts, ka bērns nomiris badā.

Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni, kuri tagad nodot aprūpei.

Pēdējo reizi jaunā sieviete bija redzēta pērn 27. decembrī. Tiek pieņemts, ka tajā dienā arī varētu būt iestājusies abu laulāto nāve.

Ķuzis pauda sašutumu arī par līdzcilvēku attieksmi. Viņš komentēja, ka vairākas dienas bērni dzīvoklī visu laiku raudāja, turklāt bija vaļā logs, taču neviens policijai neziņoja par dzirdētām bērnu raudām.

Vardarbīgas nāves pazīmes netika konstatētas, un patlaban ticamākā versija par nāves apstākļiem esot narkotisko vielu pārdozēšana.


Foto: aftenposten.no

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Mamma

Asaras riešas lasot ko tik šausmīgu. Atlaist visu sociālo dienestu sākot ar tā vadību. Nolaidība

pirms 4 gadiem, 2017.01.04 20:40

Nu nu

dažu vadoņu rakstītais to nosauktu par veiksmes stāstu...

pirms 4 gadiem, 2017.01.05 08:41

andris

Nesaprotu-sociālie dienesti neko nezin,ģimene labvēlīga-------mani jau tramīgu darija itkā tēva un mātes gadu starpība ,jau tas vien liek būt uzmanīgākiem un parādīt interesi par šo ģimeni,pluss dzīves vieta un apstākļi------,tāpat izraisa šašutumu galvenā policista naivums-neviens nedzirdēja un neziņoja, jautājums -ko darija tavi padotie,ko darija pašvaldības policija-tur narkomānu perēklis un neviens neko nezin-man gribas pasmaidīt par jums,laikam tur nebija piķa,tāpēc nav ko iespringt,tāpat jau nav ko ņemt,tā kā vainīga ir gan valsts,gan tās struktūras kuras uzrauga visu šo ,un kādu sodu jums piespriest-nu laikam jau izrakstīt prēmiju algas apmērā par izcili veiktu darbu 2016.gadā.Vairāk jau it kā nav ko piebilst-vecmammai līdzjutība -kaut gan -tu jau pati visu labi zināji.

pirms 4 gadiem, 2017.01.05 09:06

Nu

Nu nekur jau neizskanēja īsti, ka ģimene bija čigāni. Nemaz nepārsteidz, ka šiem bērniem pietrūka jebkādu pašapkalpošanās prasmju. Viņi neprata ne tikai brālim iedot ēst, bet pie mājas esošās pārtikas paēst un padzert ūdeni. Piecgadīgi bērni un to zina tie, kam ir bērni, ir jau patstāvīgi un rīkoties spējīgi. Tas ir gandrīz skolas vecums. Lūk, otrs gadījums, kad olainē šāda vecuma bērns prātā izsaukt palīdzību. Te nevar vainot sabiedrību un dienestus. Tā bija vecāku atbildība, kuri ne tikai atļāvās lietot narkotikas bērnu klātbūtnē, bet arī neiemācīja elementāras iemaņas. Cik esmu saskārusies ar čigānu tautības cilvēkiem,parasti visa ģimene vai kopiena balstās uz vienu cilvēku, piemēram, māti, kura visus aprūpē un pārējiem nav vajadzīgas pilnīgi nekādas prasmes. Parasti šie cilvēki nespēj pat atrast elementāru darbu vai iegūt izglītību.

pirms 4 gadiem, 2017.01.10 09:49

liene

Ja cilveki nebutu tik cietsirdigi,tad vismaz berniņa dziviba butu glabta.Tagad tos kuri ignoreja bernu paliga saicienus ceru sirdzsapzina nomocis.

pirms 4 gadiem, 2017.01.10 23:50

Sausmas

Zel tos berninus ko vini tik neredzeja,un mazinais aprats

pirms 4 gadiem, 2017.01.19 10:49

Policijas ziņas