Pēc notikumiem Jelgavā Jēkabpils iedzīvotājus aicina nelietot nezināmas izcelsmes alkoholu

Saistībā ar traģiskajiem notikumiem Jelgavā, kur ar nelegālo alkoholu saindējušies vairāki iedzīvotāji, Jēkabpils policijas iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis aicinājis iedzīvotājus būt atbildīgiem, nelietot nezināmas izcelsmes alkoholu, kā arī informēt policiju par nelegālā alkohola tirdzniecības vietām.

«Situācija Jelgavā ir traģiska. Lai arī Jēkabpilī saindēšanās gadījumi ar nezināmas izcelsmes alkoholiskajiem dzērieniem pagaidām nav fiksēti, policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nelietot nezināmas izcelsmes alkoholu, jo sekas šādai rīcībai var būt neprognozējamas un pat letālas,» brīdināja Januševskis.

Līdz šim iedzīvotāju aktivitāte informācijas sniegšanā par nelegālā alkohola tirdzniecības vietām ir bijusi zema - kopš gada sākuma informāciju no iedzīvotājiem par iespējamajām nelegālajām alkohola tirdzniecības vietām policija saņēmusi vien deviņas reizes.

Kopš gada sākuma policija ir atsavinājusi 900 litrus nelegālā alkohola, pie administratīvās atbildības par nelikumīgu alkohola un cigarešu apriti sauktas 86 personas, kā arī sāktas 16 krimināllietas par nelegāla alkohola un cigarešu glabāšanu un pārvietošanu.

Lai pārrunātu situāciju Jēkabpilī sakarā ar traģiskajiem notikumiem Jelgavā, Jēkabpils pilsētas Domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs (Jēkabpils reģionālā partija) šodien tikās ar Jēkabpils policijas iecirkņa priekšnieku.

Sanāksmē panākta vienošanās aktivizēt preventīvos pasākumus, nākamgad uzstādot pilsētā papildu 20 video novērošanas kameras, īpašu uzmanību veltot Jēkabpils tirgus apkārtnei un pie pastāvīgās ielu tirdzniecības vietas Rīgas ielā 103B.

Januševskis tikšanās gaitā aktualizēja arī jautājumu par atskurbtuves darba atjaunošanu Jēkabpilī. Salcevičs informēja, ka patlaban šis jautājums tiek risināts, taču konkrēti atskurbtuves izveides termiņi pagaidām nav zināmi.

Informāciju par nelegālām alkohola tirdzniecības vietām var sniegt pa tālruni 110, kā arī Iekšlietu ministrijas mājaslapā esošajā elektroniskajā kartē (http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/ ) var anonīmi norādīt nelegālās alkohola, cigarešu un narkotisko vielu tirdzniecības vietas.

Pievieno komentāru

Policijas ziņas