Policijas pārkāpumu lietā sākti kriminālprocesi 1

Saistībā ar 8. maijā Valsts policijas Jelgavas iecirknī Iekšējā drošības biroja darbinieku veikto pārbaudi, kurā konstatēti pārkāpumi izņemto priekšmetu uzskaitē un uzglabāšanā, sākti divi kriminālprocesi, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas». 

Neviens darbinieks gan no amata pienākumu pildīšanas nav atstādināts. Policijas pārstāve Sintija Virse skaidro, ka viens kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas «Par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas», bet otrs pēc Krimināllikuma 319. panta 1. daļas «Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm radīts būtisks kaitējums». 

Kā vēstīts, neoficiāli avoti «Ziņām» iepriekš pauda, ka virkne pārkāpumu fiksēti kriminālpolicijas inspektoru darbā, viņu kabinetos esot uzietas neuzskaitītas nelegālās preces, tostarp cigaretes un pat patronas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Policijas ziņas