Reida laikā aiztur vairākus iereibušus nepilngadīgos; pārdevēju soda par alkohola tirgošanu jauniešiem 7

Jelgavas Pašvaldības policija pagājušās nedēļas nogalē rīkoja reidu Jelgavā, lai kontrolētu tabakas realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežojumu un alkoholisko dzērienu aprites likuma ierobežojumu ievērošanu. Pārbaudītas arī nepilngadīgo pulcēšanās vietas, tāpat reids rīkots, lai novērstu administratīvos pārkāpumus pret nepilngadīgām personām un nepilngadīgo personu vidū.

Reida laikā sadarbībā ar Jelgavas bāriņtiesu apmeklētas pilsētas tirdzniecības centru publiskās telpas, naktsklubi, kuros pārkāpumi netika konstatēti. Reida laikā aizturētas astoņas nepilngadīgas personas smēķējam, trīs nepilngadīgas personas alkohola reibuma stāvoklī. Par nepilngadīgas personas iesaistīšanu alkohola lietošanā vienai personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

«Reida laikā tika pievērsta uzmanība tirdzniecības vietām, par kurām saņemtas sūdzības, ka tiek tirgots alkohols un tabakas izstrādājumi nepilngadīgām personām,» informē policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce. Vienā veikalā konstatēts pārkāpums – alkohola tirdzniecība nepilngadīgajam. «Pēc pārdevējas teiktā – veikala vadība viņas bija brīdinājusi par atbildību. Pārdevējai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, viņai draud naudas sods no 200 līdz 250 latiem,» skaidro S.Reksce.

Reida laikā pēc pulksten 22 klaiņojam aizturētas trīs mazgadīgas personas, kuras nebija sasniegušas 16 gadu vecumu. Pusaudži nogādāti dzīves vietā un viņu vecākiem izsniegtas pavēstes par ierašanos pašvaldības policijā paskaidrojumu sniegšanai.

Pašvaldības policija aicina vecākus pievērst uzmanību savu bērnu draugu lokam un viņu brīvā laika pavadīšanas iespējām, kā ar aicina iedzīvotājus informēt policiju par tirdzniecības vietām Jelgavā, kurās ir pieejams alkohols un tabakas izstrādājumi nepilngadīgām personām.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Intersesents

Kādēļ netiek minēts kurā veikalā alkohola aprites prasības ir tikušas pārkāptas? Domājams, ka publiski to paziņojot iedzīvotāji pastiprināti "točkai" peivērstu uzmanību, veikala reputācija būtu iedragāta un tā vadītājiem nāktos domāt kā situāciju labot!

pirms 8 gadiem, 2013.09.24 10:08

ierosinājums

Lūdzams lasītājus dalīties ar info, kur nepingadīgajiem ir iespējams iegādāties alkoholu!

pirms 8 gadiem, 2013.09.24 10:09

ha

Zemgales zinas kartejo reiz kaut kadu tuksu rakstu ielikusi,murgu pedejo. Ja raksta, tad raksta konkreti,kads veikals tirgo,kura vieta tirgo,bet ta sim rakstam nau nekadas jegas.Kaut gan ko daudz var gribet no neprofesionaliem.

pirms 8 gadiem, 2013.09.24 10:41

Resnais

Vai tad neredzi, ka attēlā ir Elvi cenu zīmes. Kas attiecas par alkoholu, ja man džeks palūdz nopirkt pudeli šmigas, es neatsaku, jo pats esmu bijis mazs.. Lai ierauj zēns :) Lai silda ekonomiku un veiksmes stāstu :)

pirms 8 gadiem, 2013.09.24 17:52

vārds

tev jau vairāk gribas pašam ieraut procentus no pirkuma.

pirms 8 gadiem, 2013.09.24 19:20

,,,,,,,aizdomīgais

Pīlādzītis un pretim Tonusam!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2013.09.24 17:52

Policijas ziņas