Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policija nedēļas laikā izņem sešas tonnas nelegālā alkohola, 110 tūkstošus cigarešu un slēdz divas nelikumīgas alkohola ražotnes 1

Valsts policija vairākās vietās Latvijā pagājušās nedēļas izskaņā vien izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču. Kopumā šajās dienās likumsargi izņēmuši teju sešas tonnas alkoholisko dzērienu, kuru izcelsmi skaidros ekspertīzēs, un 110 tūkstošus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām. Tāpat Pierīgā aizvērtas divas nelikumīgas alkohola ražotnes, informē Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica.

Šā gada 16. jūnijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas aizturēja divus vīriešus par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā. Aizturēšanas laikā likumsargi konstatēja, ka automašīnas kravas nodalījumā, ar ko pārvietojās abi vīrieši, tika pārvadātas vairākas iepakotas kastes, kas piepildītas ar 2880 viena litra tilpuma pudelēm bez akcīzes markām ar uzlīmētu etiķeti “Smirnoff”. Par notikušo Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.2 panta trešās daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Turpinot kriminālprocesa izmeklēšanu, tika atklāta nelikumīga alkoholisko dzērienu ražotne Iecavas novadā. Tajā atradās plastikāta tvertnes ar aptuveni 1,5 tonnu nelegālā alkohola, kā arī pudeles ar uzlīmētu etiķeti “Smirnoff” bez akcīzes markām. Līdz ar nelegālo alkoholu konstatētas stikla pudeles un korķi. Turpinot izmeklēšanu, noskaidrota vēl viena alkoholisko dzērienu nelegālā ražotne Salaspils novadā, kur izņemti ne tikai alkoholiskie dzērieni, bet arī aprīkojums to izgatavošanai un turpmākai realizācijai, tostarp etiķetes ar uzlīmēm “Smirnoff”, alkohola pudeles bez akcīzes markām, ar nelegālo alkoholu piepildīta tvertne un citi lietiskie pierādījumi.

Turpinot darbu, 18. jūnijā vienai no abām aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt 19. jūnijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas Pierīgā aizturēja vēl vienu vīrieti – trešo personu – aizdomās par līdzdalību nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanā, glabāšanā vai pārvietošanā, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Izmeklēšana pārējās aizturēšanās kā arī šajā kriminālprocesā turpinās.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par nelegālā alkohola vai cigarešu tirdzniecības vietām, viņi ir aicināti par to ziņot, zvanot 110, rakstot vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat šādu informāciju var nodot anonīmi interaktīvajā “točku” kartē, spiežot uz saiti: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/. Tajā ziņotājs var atzīmēt konkrētu vietu kartē, kur šāds nelegālais rūpals ieviests, kā arī var sniegt papildu informāciju, kas policijai varētu būt noderīga tālākajās darbībās.


Foto: vp.gov.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Policijas ziņas