Valsts policija notver organizētu autozagļu grupu 2

Valsts policija šomēnes pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par automašīnu zādzību lielā apmērā, kuru izdarījusi organizēta grupa, informē Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska. Lieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumsargiem trīs zagļu grupu izdevās notvert brīdī, kad viņi Rīgā bija nozaguši kārtējo automašīnu un bija ceļā uz Lietuvu, lai to pārdotu. Arī iepriekš aizdomās turētie vīrieši nonākuši policijas redzeslokā par automašīnu zādzībām kā Latvijā, tā citās valstīs.

Šā gada 22. februārī Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki operatīvo pasākumu laikā saņēma informāciju, ka Ķengaragā ir nozagta automašīna «Honda Accord». Likumsargi noskaidroja, ka zagļi ar jauniegūto auto ir ceļā uz Jelgavu. Sadarbībā ar Zemgales reģiona pārvaldes policistiem Jelgavā uz ceļa izdevās aizturēt trīs aizdomās turētos vīriešus. Tobrīd divi no viņiem atradās pavadošajā automašīnā, lai maskētu zagto spēkratu un brīdinātu par iespējamiem policijas posteņiem, savukārt trešais aizdomās turētais sekoja ar zagto automašīnu.

No zādzības brīža līdz aizturēšanai pagāja stunda. Automašīnas īpašnieks par notikušo zādzību uzzināja vien pēc policijas zvana.

Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka zagtā automašīna bijusi paredzēta realizēšanai Lietuvā.

Organizētajā noziedzīgajā grupā bija trīs vīrieši – 1989. un 1991. gadā dzimuši Latvijas iedzīvotāji un 1967. gadā dzimis Lietuvas iedzīvotājs. Visi minētie vīrieši jau iepriekš sodīti par identiskiem noziegumiem Latvijā un ārpus Latvijas teritorijas.

Saistībā ar 22. februārī izdarīto zādzību pret aizturētajiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta ceturtās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā un ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Visiem aizdomās turētajiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Aprīlī Valsts policijas KIP likumsargi pabeidza lietas izmeklēšanu un minēto kriminālprocesu nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.


Policijas foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Asss

Kaa beidzaas taa lieta kur bija iesaistiiti Jelgavas cilveeki un paliigi ?

pirms 4 gadiem, 2017.04.27 20:41

RONIS

Beigsies kā parasti - ar čiks un pļurkš. Ja tiesai neizdosies šos attaisnot un noteikt, ka paši policisti vainīgi, jo redz - nav kādu papīrīti pareizi uzrakstījuši vai aizturēšanas brīdī ir dusmīgi paskatījušies uz šiem jau visiem minētajiem vīriešiem, iepriekš sodītajiem, aizskarot viņu cilvēktiesības, kuras Latvijā ir tikai zagļiem laupītājiem, slepkavām u.c. līdzīgiem, bet apzagtajiem, aplaupītajiem u.t.t. šādu tiesību nav, tad viņiem iedos kādus mēnešus apcietinājumu un par cik šie šo termiņu jau būs notupējuši čokā, kamēr veica izmeklēšanu, tad viņus atbrīvos tiesas zālē.

pirms 4 gadiem, 2017.04.29 18:09

Policijas ziņas