Aprūpes centra "Ziedkalne" bijušā direktora lietu apelācijas instance sāks skatīt februārī

Sociālās aprūpes centra (SAC) "Ziedkalne" bijušā direktora Andreja Nīmaņa lietu par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu Zemgales apgabaltiesa apelācijas kārtībā sāks skatīt februārī, aģentūru LETA informēja tiesas konsultante Diāna Ozoliņa.

Nīmanim iepriekš noteiktais notiesājošais spriedums krimināllietā pārsūdzēts – prokurors ir iesniedzis apelācijas protestu, savukārt cietušo pārstāve, apsūdzētais un apsūdzētā aizstāvis iesnieguši apelācijas sūdzības.

Plānots, ka lietu apelācijas instance sāks izskatīt 7. februārī pulksten 10 slēgtā tiesas sēdē.

Tiesu kalendāra publiskotā informācija liecina, ka lietu skatīs tiesnese Dace Skrauple.

No jauna izskatot Nīmaņa lietu, tiesa atzinusi viņu par vainīgu un konstatējusi, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Šis apstāklis ņemts vērā un sods ir mīkstināts.

Par katru no trim noziedzīgajiem nodarījumiem pret trim cietušajiem Nīmanis sodīts ar brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem. Galīgais sods  – cietumsods uz sešiem mēnešiem un vienu dienu  – noteikts pēc noziedzīgo nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos. Taču, tā kā soda izciešanas termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2009. gada 15. jūnija līdz 2009. gada 16. decembrim, sods tiek uzskatīts par izciestu.

Šajā lietā "Ziedkalnes" bijušais direktors un bijušais Vilces pagasta deputāts Nīmanis tiek apsūdzēts par atkārtotu vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja tā izdarīta, cietušajai personai atrodoties bezpalīdzīgā stāvoklī.

2005. gada decembrī Jelgavas rajona prokuratūra sāka kriminālprocesu par Nīmaņa, kurš tolaik bija SAC "Ziedkalne" direktors, seksuālu uzmākšanos iestādes klientiem, kā dēļ Labklājības ministrija (LM) viņu atstādināja no amata, lai nenodarītu kaitējumu trešo personu drošībai, veselībai un viņu interesēm.

2009. gada 15. jūnijā 1957. gadā dzimušais Nīmanis pēc sprieduma par trīs gadu cietumsodu tika apcietināts tiesas zālē. Pēc soda izciešanas Nīmanim tika noteikta policijas kontrole uz gadu un sešiem mēnešiem.

Tiesvedība šajā krimināllietā Jelgavas tiesā atsākās 2011. gada 9. maijā, jo Zemgales apgabaltiesa atcēla Jelgavas tiesas 2009. gada 15. jūnija spriedumu, Nīmaņa krimināllietu nosūtot jaunai izskatīšanai.

Nīmanis darbu SAC "Ziedkalne" sāka pēc tam, kad LM no darba jauniešu aprūpes centrā "Ziedkalne" atbrīvoja iepriekšējo direktoru Gundaru Melngalvi, kura vadības laikā 1998. gada nogalē tika konstatēts, ka "Ziedkalnē" jaunieši it kā audzināšanas un sodīšanas nolūkā turēti bunkuram līdzīgā telpā bez apgaismojuma un apkures.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Tiesu ziņas