Apsūdzētā neierašanās dēļ pārceļ lietas izskatīšanu par naftas zādzību 4

Jelgavas tiesa kārtējo reizi pārcēlusi lietas izskatīšanu pret deviņu personu grupējumu par Jelgavas novadā pastrādātu naftas zādzību no naftas vada, jo uz tiesas sēdi neieradās viens no apsūdzētajiem, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Līdzīga iemesla dēļ lietas izskatīšana nenotika arī iepriekš, jo pirms tam uz tiesas sēdi nebija ieradušies divi apsūdzētie.

Krimināllietas izskatīšana atlikta uz 7. februāra pulksten 9.30.

Apsūdzētajiem celta apsūdzība par naftas un naftas produktu vada tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par zādzību. Par zādzību draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt par naftas vada bojāšanu var sodīt ar cietumsodu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

S.Grinšpone skaidroja, ka minētā organizētā grupa tīši bojāja augsta spiediena maģistrālo naftas produktu vadu un veica naftas produktu zādzību. Zaudējumi par vada bojāšanu sasniedza 3589 eiro, bet zādzību rezultātā nodarīti 1526 eiro zaudējumi.

Noziegumi pastrādāti ilgākā laika posmā Jelgavas novada Glūdas pagastā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

J.Bumblauskas

Mēs tomēr esam ļoti brīvi. Var zagt, var nenākt uz tiesu. Šausmas kā bija tajā padomju laikā, kad mēs bijām apspiesti!!!!! Par tādu naftas zagšanu no naftas vada mums nemaz pat iedomāties neļāva. Pareizi sakot, tādas vājprātības nemaz iedomāties arī nevarēja. Par visparastāko zādzību paņēma ciet, ielika "čokā" un tad uz tiesu nevajadzēja lūgties noziedzniekiem, lai tie būtu tik laipni un ierastos. Jā, toreiz tajos sliktajos laikos zagļiem un citiem pārkāpējiem tā neļāva "likt koļu virsū" ne tiesnešiem, ne prokuroriem, ne miličiem un līdzīgiem, kam bija kaut kāda vara vai tekšana..

pirms 3 gadiem, 2017.12.25 13:43

Vāgners

Kamēr tiesa konsekventi nemainīs drošības līdzekli uz apcietinājumu tiem apsūdzētajiem, kas neierodas, tāda nekārtība turpināsies. Te jau ir deviņi apsūdzētie, sēdes var atlikt līdz bezgalībai!

pirms 3 gadiem, 2017.12.26 12:07

zimols

Ka ar to, ka atved piespiedu karta jeb izskatit bez apsudzeta klatbutnes. Jelgavas Tiesa demonstre, ka Latvijas juristi daudz neuztraucas par likumu, par gadiem ilgu lietu izskatissanu ... un vinu attieksme ir palikusi par Latvijas Tiesu sistemas ZIMOLU!!!!!

pirms 3 gadiem, 2017.12.26 16:59

Tiesu ziņas